Eskişehirli Cardin mobilyayı kutuladı ihracatı yakaladı

Ürettikleri mobilyaları karton kutuya koyarak tüketiciye ulaştıran Cardin Mobilya, mobilya da dışa bağımlılığı tamamen ortadan kaldırdı. Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, “Ağacından kullandığımız vidaya hatta ambalaj kâğıdına kadar yerli ürün kullanıyoruz” dedi. Teker, özellikle kaliteli üretim konusunda yerli ürün kullanmaya dikkat ettiklerini vurgulayarak, “Bu hem piyasada daha esnek ve hızlı rekabet etmemizi sağlıyor hem de yerli yan sanayinin gelişmesini sağlamış oluyoruz” dedi.


HEDEF İLK BEŞE GİRMEK


Ürünleri karton kutuyla nakledilmesi işiyle Türkiye’de bir ilke imza attıklarını söyleyen Teker, ülkenin neresinde olursa olsun servis hizmeti verdiklerini belirterek, “Bundan sonra üretimimizin yüzde 30’luk bölümünü ihracata ayırdık. Türkiye genelinde bayilik ağımızı artıracağız. Hedeflerimiz sektörde ilk 5 firma arasına girmek” dedi.

2 YORUMLAR

  1. Pardon ama Türkiye'de mobilyayı ilk kutu ile satan siz değilsiniz. Yerli ürün kullanmanız çok güzel ama, yanıltıcı bilgi verilmesine karşıyım.

  2. ne zaman yapılmış peki bu ilk kutu ambalaj.. tarih nedir yani? yeni olmasa gerek. çünkü inegölde bu çok fazla yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here