Estetik danışmanlık yapmak ilginizi çeker mi

Estetik danışmanlık yapmak ilginizi çeker mi
Estetik danışmanlık yapmak

Günümüz insanının en büyük dertlerinden biri kendi fiziki yapısıyla bir türlü barışık olamamasıdır. İlerleyen estetik biliminin tezgâhından daha sık geçenlerle medyanın rol model olarak takdim ettiği figürler bu negatif duygunun gelişmesinde maalesef en büyük etkendir. Bir diğer bir konu ise yaşlanma sürecinde beden ve yüz estetiğinde nasıl bir değişim yaşanacağı kaygısıdır. Yapılan araştırmalar tüm gelişmelerin genlerle ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Fakat iskelet ve yüz kemiklerinin yapısı ileride nasıl bir görüntü vereceğinizi şimdiden belirleyebiliyor.

Estetik danışmanlık yapmak
Estetik danışmanlık yapmak

Böylece modern estetik danışmanları, kemik yapısı ve kolajen doku (bağ dokusu) kaybını dikkate alarak yüzün gelecek yıllar içinde nasıl şekil alacağını önceden tahmin edebiliyorlar. Bu amaçla uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar var. Belli kriterler girildikten sonra mevcut yüz haritanız analiz ediliyor ve 10 yıla kadar yüzünüzün alacağı şekil fotografik olarak çeşitli mesafe ve açılardan aşamalar itibariyle görüntüleniyor. Şimdilik tıbbi uzmanların kullandığı teknik artık ‘paramedikal’ (tıp dışı) kozmetik sahalarda da ticari hale gelmeye başladı. İsteyenler yıllar sonraki görüntülerini 360 derecelik bir skalada poz poz görebilme imkânına sahipler.

İşte gerekli programları yükleyerek meraklıların sorularını tatmin edecek hale dönüştürebilir, bir danışman olarak kozmetik ve estetik önerilerde bulunabilirsiniz. Bu ilginç girişimi öncelikle tıp eğitimi almış girişimcilerin yapmasını ve sitelerinde estetik uzmanı hekimlerin görüşlerine de yer vermelerini anlamlı buluyoruz.
Kaynak: Nur Demirok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here