Ev Yemekleri Fikrine Kosgeb’ten destek aldılar

Ev Yemekleri Fikrine Kosgeb'ten destek aldılar
Kosgeb

Kosgeb

Kosgeb

Salihli’de KOSGEB’de hibe almaya hak kazanan 2 kadın girişimcinin ortaklaşa kurdukları Ortanca Ev Yemekleri’nin açılışı gerçekleştirildi.

Salihli’de KOSGEB ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimleri sonunda hibe almaya hak kazanan Atiye Şenocak’ın kendisi gibi kadın girişimci olan Ferda Harman ile birlikte kurdukları Ortanca Ev Yemekleri’nin açılışı gerçekleştirildi.

Mithatpaşa Caddesi (Sevgi Yolu) üzerinde bulunan Salihli Belediyesi tarafından bir süre önce restore edilerek Salihli’ye kazandırılan tarihi evde kurulan Ortanca Ev Yemekleri işletmesinin açılış törenine KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Özbaş ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi İlhan Körezli, Ak Parti İlçe Başkanı Hüsnü Tuğrul, CHP İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açıklamada bulunan işletme ortaklarından Atiye Şenocak, KOSGEB ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimleri sonunda 30 Bin TL hibe kullanmaya hak kazandığını ve kendisi gibi kadın girişimci Ferda Karaman ile birlikte böyle bir işletmeyi hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İşletme hakkında da bilgiler veren Şenocak, Ortanca Ev Yemekleri’nin şu anda sadece öğle saatlerinde ve sadece ev yemekleri üzerine hizmet vereceğini, 40 kişi ağırlama kapasiteli işletmenin ilerleyen zamanlarda rezervasyon ile çeşitli akşam yemeklerine de ev sahipliği yapacağını belirtti.

Törende kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştiren protokol üyeleri daha sonra işletmeyi gezerek kadın girişimciler Atiye Şenocak ve Ferda Harman’dan bilgi aldılar.

1 YORUM

  1. manisada oturuyorum ev yemekleri ve çeşitli mezeler yapıyorum iş imkanı olursa mail bekliyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here