Evde Örgü Yapımı 7
Evde Örgü Yapımı

Evde Örgü Yapımı

Evde örgü işi yapıp satmak eski yıllardan beri yapılan bir iş fikri. Özellikle bayanların en çok yaptığı ve parça başı para kazandığı bu iş fikri günümüzde internetin gelişmesiyle birlikte online ortamlarda bile yapılmaya başlandı. İlk zamanlar evden yapılan örgü işi komşular ve tanıdıklar vasıtasıyla para kazandırıyordu.

Örgü Modeli 4
Örgü Modeli 4

Özellikle yeni evlenecek olan kişilerin çeyizlerini tamamlamak için para ile yaptırdığı bu iş hala geçerli. Yakın zamanda bu işe talep olmasının bir nedeni de geçim kaygısı olan kızların iş ortamına atılmasıyla çeyizlerini ve örgü işlerini dışarıya yaptırmalarıdır.
Örgü işi sadece çeyiz yapımı ile geçerli değil. Aynı zamanda örgü ile yapılan kazak, atkı, bere ve hırkalarda bireysel olarak alıcı buluyor. Ev hanımlarının çok tercih ettiği örgü yapımı hakkında internette bir çok video ve eğitim teknikleri bulmanız mümkün. Bu yüzden işi öğrenmeniz diğer işlere göre biraz daha kolay olacaktır.
Pazarlama açısından en çok kullanılan kanallar ise ilan siteleridir. Bu sitelerde yaptığınız işleri sergileyebilir ve Türkiye’nin dört bir yanından siparişler alabilirsiniz.

BESTE PARK-TEL