Evinizle ve Eşyalarınızla Konuşmaya Hazır Mısınız?

Homey’s adlı uygulama ile artık evinize konuşarak komutlar gönderebilecek, evinizde değilken dahi bir çok elektronik aracı kullanabileceksiniz.

homey

Gelişen bluetooth ve wireless teknolojileri ile daha bir kaç yıl öncesinde bile filmlerde gördüğümüz ancak hayal gibi gelen araçlar bir bir gerçek oluyor.

Homey adlı bu ürün wifi üzerinden akıllı telefonunuzla bağlantı halinde kalıyor. Homey ses komutları ile çalışabilen bir sistem. Vereceğiniz ses komutlarını algılayarak hayata geçiren Homey ile fırınınızı, ışıklarınızı, müzik sisteminizi, kombinizi, etrafta canlı olup olmadığını, güvenlik kameralarınızı, bilgisayarınız ve daha bir çok otomatik çalışma özelliği olan elektronik cihazı kontrol etmenize yarıyor.

Ayrıca akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama üzerinden çalışan Homey, cihazlarınızın durumunu, harcadıkları enerjiyi istatistikler halinde size sunuyor. Şimdilik İngilizce, Almanca, Fransızca, Hollandaca, İspanyolca ve Fransızca kelimeleri rahatlıkla anlayabiliyor.

Verdiğiniz komutlar karşısında işleri yerine getiren homey, konuşarak size verdiğiniz komutlarla ilgili durumları ve olumlu dönüşleri bildiriyor.

Hollanca merkezli Athom adlı firma tarafından geliştirilen ürün 200 bin dolarlık bir yatırım kampanyası gerçekleştirdi. Kickstarter üzerinden satışı devam eden ürün yaklaşık 180 dolara satılıyor.

Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here