Farklı sektörlerden 10 Ek iş fırsatı

10 ek iş fırsatı

Farklı sektörlerden ek iş fırsatları

Ek iş yapmak için hiç farklı sektörleri düşündünüz mü? Bahsettiğimiz ek işleri hafta sonları veya akşamları da yapabilirsiniz. Hatta bazı mesleklerde hafta içi tatili sırasında da aşağıdaki işler yapılabiliyor. Ek iş olarak yazdığımız işlerin bazılarına talep az gibi gözükebilir ama unutmayın sadece bu işlere ait işletmeleri bulmakta zor olabilir. Bu yüzden iş fırsatlarını ek işe dönüştürmek için sizin iş sahiplerine kendinizi duyurmanız gerekmektedir.

1- Tekne ve Yat Temizliğini Ek iş olarak yapabilirsiniz.

Bu iş için deneyim ve eğitim gerekebilir. Kış aylarında veya sezonluk tamir işleri için sudan çekilen tekne ve yatların temizlenmesi gerekmektedir. Teknenin türüne bağlı olarak güverteleri, uyku bölmelerini, başlığı ve muhafazaları dahil olmak üzere büyük bir temizlik planı yapılmalıdır. Temizliğini yapabileceğiniz bir tekne bulmak için marinalara ve limanlara giderek karaya çekilmiş tekne sahipleri ile görüşerek hizmetinizi pazarlayabilirsiniz. Aynı şekilde tekne satıcıları ile de ilan siteleri üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

2- İş Planı yazmak ek iş olarak yapılabilir.

Bu işte ilerleme olanağınız bulunmaktadır. İş planı özellikle Kosgeb destekleri sonrasında çok önemli bir pazar halini almaya başlamıştır. Pazar araştırması, iş planı öyküsü ve finansal tablolar da dahil olmak üzere geniş bir sektör alanında dökümanlar hazırlayabilirsiniz. Müşterilerinize mail yoluyla dosyalar gönderebilir, hazırlamış olduğunuz iş planı örneklerini gösterebilirsiniz. Şirketlerin kendi bünyesinde hazırladıkları iş planlarını düzenleme olanağı sunmak ayrıca bir kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. İş planı yazmak için akşamları ve hafta sonlarınızda ki boşluğu değerlendirebilirsiniz.

3- Temizlik işinde Ek iş fırsatları

Temizlik oldukça geniş bir yelpazesi olan sürdürülebilirliği fazla iş koludur. Restoranlar, ofisler ve ev temizliği hizmeti verebilir. Gün içinde birden fazla iş alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini sağladıktan sonra kulaktan kulağa isminiz duyulacak reklam için para harcamanıza gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda bir çok iş yerinin temizlik işi için gündüzleri uygun olmadığını da bilmeniz gereklidir. İşten ayrı kalan vakitlerde temizlik yaptırmak isteyen bir çok işletmeye bulunmaktadır.

4- Bilgisayar ve Cep Telefonu Tamirini ek iş olarak yapabilirsiniz.

Bilgisayar ve Cep Telefonu Tamiri işini yapmak için deneyim, eğitim veya lisans gerekebilir. Bu iş üzerinde boş vakitlerinizde eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bilgisayar, yazılım, tasarım, monitör tipleri, yazıcı ve tarayıcılar, cep telefonları konusunda uzman olabilirseniz tamir işinden ek gelir elde edebilirsiniz. Küçük işletmelerden daha büyüklerine kadar bir çok alanda bu işte hizmet verme olanağına sahip olabilirsiniz.

5- Danışmanlık işi ile ek gelir elde etmek.

Daha önce yapmış olduğunuz ve konusunda uzmanlaştığınız herhangi bir iş sektörü ile ilgili bilgi, birikim ve deneyimlerinizi, bu işe ihtiyaç duyan işletme ya da kişilere pazarlayabilirsiniz. Örneğin grafik tasarımı konusunda iyi iseniz Grafik Tasarımı Bölümü okuyan öğrencilere akşamları ders verebilirsiniz. Eğer aşçılık konusunda iyi iseniz aşçılık kurslarında eğitim verebilirsiniz.

6- Graffiti silme işini ek iş olarak yapmak

Graffitiler güzel görünseler bile çoğu insan bu yazıları duvarlarında görmek istemez. Graffitileri temizlemek sürekliliği olan bir iş koludur. Yazılan yer neresi olursa olsun( çimento, ahşap, döşeme, duvar) ve hangi ürünle yazılırsa yazılsın bunları temizleyebileceğinizi taahhüt eder ve gerekli temizliği sağlarsanız her seferinde yeni bir müşteri edinebilirsiniz. Hizmetinizi satabilmek için bu yazıların çoğunlukta olduğu yerlere gitmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

7- Hafta sonları boya ve badana işi yapmak

Bu konuda tecrübe ve deneyiminiz var ise boya ve badana işini ek iş olarak yapabilirsiniz. Sadece hafta sonlarında bu işten 300 lira ile 1000 lira arasında ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle yeni taşınanların rağbet ettiği bu hizmete ayrıca yaz ve kış aylarına giriş zamanlarında da talep artmaktadır. İşinizi düzgün yapmak sizin bu sektörde devamlı tavsiye edilmeniz demektir.

8- Haşere ve böcek ilaçlama işini ek iş olarak yapmak

Haşere ilaçlama işini ek iş olarak yapmak diğer işlerden biraz daha kolaydır. Bu konuda araştırma yapmanız ve deneyim kazanmanız gerekir. Bir çok ev ve iş yeri haşere ve böcek ilaçlama işini yaptırmak ister. İşin püf noktası ise ne kadar çok yere teklif götürürseniz iş alma olasılığınız o kadar çoğalacaktır. Sadece bu iş ile hafta sonları bile çok para kazanabilirsiniz.

9- Kiralama işleri ile ek gelir kazanmak

Biraz sermayeniz var ise kiralama sektöründe hafta sonları iyi paralar kazanabilirsiniz. Elektrikli motosikletler, atv ve bisiklet gibi araçları özellikle cumartesi ve pazar günleri kiralayarak gezmek isteyen bir çok kişi bulunmaktadır. İlk başlarda 2-3 araç ile başlasanız bile yatırımınızı kısa sürede geri kazanabilir ve ilerleyen dönemlerde para kazanmaya devam edebilirsiniz.

10- Ek ders vererek ek gelir kazanmak

Bir çok öğrenci anlamadığı dersler için ek derslere ihtiyaç duyuyor. Özellikle matematik gibi derslerde özel ders vermek hafta sonlarında veya akşamları size ek gelir kazandırabilir. Saat başı ücretlendirilen bu sektörde öğrenci başına eğitimler veriliyor. Genelde öğretmenlerin yaptığı bu işi günümüzde üniversite öğrencileri de yapmaktadır.

3 YORUMLAR

  1. Telefona yüklenen uygulama ile reklamları 2sn görerek Aylık yaklaşık 20$ alabiliyorsunuz. Günde yaklaşık 25 dakikanızı alıyor. Herkes katılabilir, ödeme şekli kripto coin ile, kriptodan anlamıyorum derseniz ödemeyi almanıza yardımcı olurum. Biriktirirdiğinizde görüşürüz elden nakit alırsınız. Veya gönderirsiniz havale çekerim.

    whatsapp 0534 640 36 05

    arkadaşlar sadece whatsapp tan msj gönderin. link atacağım.

  2. Merhaba, ben size kendi yaşadığım bir tecrübeden bahsetmek isterim. Yıllardır ürünlerini kullandığım Oriflame’in üyeliğinin ücretsiz olduğunu bir tanıdığım vasıtasıyla öğrendim. Kendisi Oriflame satış danışmanı olmuş ve kendi ihtiyaçlarını alarak tasarruf ettiğinden hatta eşine dostuna sattığında para kazandığından bahsetti. Ben de üye olmak istedim. Beni kendi altına üye yaptı. İlk başta Oriflame ürünlerini %30 indirim ile satın alacağım diye seviniyordum. Daha sonra bir kaç kez bulunduğum ilde düzenlenen Oriflame toplantı ve eğitimlere katıldım. Baktım ki insanlar gerçek bir iş olarak çalışıyor ve para kazanıyor. Benden ürün alan eşim dostuma üyeliği ve avantajlarını anlattım. Bir kısmı üye oldu ve benimle eğitimlere katılmaya başladılar. Onlar da üye getirdikçe bir ekip olduk ve ben kendi altımdakilerden, benim altımdakilerin altındakilerden derken aylık iyi miktarlarda para kazanmaya başladım. Ürün satmak için pazarlama ağızları yapmamıza gerek kalmıyor bu işte. Üye ol daha ucuza al aynı ürünleri diyorum ve insanlar üye oluyor. Onlar da kazanıyor ben de. Başta sistemi anlayamam ben sadece indirimli ürün alsam yeter diyordum. Sonra beni kayıt eden arkadaşım oriflame in sitesinde online eğitimleri bana gösterdi. Videolarla her şeyi anlatmışlar. Bu videoları izleyip bu işi kazanca dönüştürmeye karar verdim. Şimdi üst direktör oldum ve ödül olarak 1500 dolar aldım. Yanı sıra aylık siparişlerden ortalama 2000 tl civarı gelirim var. Açıkçası gözüm yükseklerde ve araba ödülü olan seviyeye ulaşmak istiyorum, bunun için bir web sitesi de açtım. Yeni Altın, Üst Altın Ve Safir Unvanlarına Opel Corsa hediye ediliyor. Kişinin adına ruhsatlı, tamamen benim olacak. Üye yaptığım ve istekli insanlar da benimle birlikte kazanıyor. Size de tavsiye ederim. Bana mail atın ya da sitemdeki formu doldurun. Aklınıza takılan her şeyi cevaplarım ve size destek olurum. Bu işte tek başına kazanmak yok çünkü, ancak paylaşarak kazanabiliyoruz. Sevgiler.

  3. Hem sağlıklı olalım. hem para kazanalım. fda onaylı Amerika’dan ithal ürünlerle. Network marketingde devrim, Ulaşılabilir paralarla iş ortağımız olun. hem satıştan hem sistemden para kazanın. Facebook @migensedef beğeni sayfasından ya da 05332247383 den İbrahim BURMAOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here