Farklı ve güzel bir işletme:Kızılderili Butik

Kızılderili Butik

Tülin Ertürk modada sanatı öne çıkartıyor. Kumaş ve deri üstüne resim tekniğini uyguluyor. Kıyafetlerin özelliği de hepsinin birer tane olması ikincisi de yapılırsa aynısının olmaması. Kızılderili koleksiyonu Merve İldeniz tarafından tanıtılan Tülin Ertürk’ün kıyafetlerini ve diğer tasarım ürünlerini Kadıköy’deki ‘Kızılderili Butik’te görmek mümkün.
Bu butik-atölye, Tülin Ertürk’ün projesinin sadece bir ayağı. Onun projesinin ilk ve en önemli ayağı yurtiçinde sanatçı gençlere imkanlar sağlamak. Kaderine terk edilmiş tarihi binaları restore ederek, buralarda sanat, eğitim ve üretim üçlüsüne yol açmak. Sanatçı halen, Caferağa’daki ‘Kızılderili Butik’te gençlere bedelsiz kurs vererek tasarıma yeni isimler kazandırıyor. İkinci bir ayak ise yurtdışında bayilikler vermek. Bu kapsamda da sanatçı Türk işadamlarıyla ortaklıklar kurarak, koleksiyonlarını yabancı ülkelerdeki zincir mağazalarda satışa sunmak istiyor.
Unutulan Amazon, Türkmen ve Kızılderili kültürlerinin harmanlandığı bir belgesel de yer alıyor projenin içinde. Tüm bunları öğrenmek, özgün tasarımlar görmek için yapacağınız tek şey ‘Kızılderili Butik’e bir uğramak. Keyifli ‘anlar’ yaşayacağınızdan kuşkunuz olmasın. Belki sizin de aktaracaklarınız vardır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here