Fast Track Valizinize Göz Kulak Oluyor

Havaalanlarında zaman tasarrufu sağlayan bu yeni sistem elektronik bagaj yapıştırması kullanıyor. Coğrafi olarak konumlama yapan Fast Track, kullanıcıların bagajlarını izlemelerine olanak tanıyor.

Fast Track
Fast Track

Etag ve eTrack sistemleri ayrı ayrı ya da birlikte kullanılabiliyor. Etag sistemi, klasik hava yolu bagaj etiketini, kullanıcının, uçuştan önce uçuş bilgilerini evden girmelerini sağlayan elektronik etiket ile değiştiriyor. Bu etiket Blutooth yolu ile akıllı telefonlar ile senkronize edilebiliyor, uçuş bilgilerini otomatik olarak güncelleyebiliyor, ve çantaların hızlı bir şekilde teslim alınmasını sağlayabiliyor.

E track ise çantanın içerisine yerleştirilerek coğrafi konumlama özellikleri sayesinde kullanıcıların ve hava yolu çalışanlarının çantayı izlemesi ve dünyanın neresinde olursa olsun çantanın konumunu çanta sahibine yollamak üzere tasarlanmış.

Bu sistem Air France ve KLM havayolu şirketlerinin düzenli müşterileri için yıl sonunda uygulamaya konulacak. Air France-KLM’nin ürün yenilikleri yöneticisi, bu aygıtın havayolu endüstrisine yeni bir soluk getireceğine ve zamanla tüm hava yolları tarafından kullanılacağını umduğunu belirtti.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here