Fener Cafe’ler geliyor.

Fenerium mağazaları ile kulübün lisanslı ürünlerini satan, rezidans, alışveriş merkezi ve otel gibi gayrimenkul projeleri üzerinde çalışan, Fenercell markasıyla iletişim sektörüne adım atan yönetim, Fener Cafe projesini de gündemine aldı. Hedef franchising yöntemiyle Fener Cafe’yi bir zincire dönüştürmek.


Şubat ayında 111.3 milyar euro geliriyle Avrupa Para Ligi’nin (Football Monel League) 19’uncu sırasında yer alan Fenerbahçe Spor Kulübü; hazırgiyim, gayrimenkul ve iletişimden sonra cafe işine de el atıyor. Fenerium mağazaları ile kulübün lisanslı ürünlerini satan, İstanbul ve Ankara’da konut, sosyal tesis ve otel gibi gayrimenkul projeleri üzerinde çalışan, Fenercell ile cep telefonu kullanıcılarına ulaşan Fenerbahçe yönetimi, Fener Cafe projesini de gündeme getirmeye hazırlanıyor.


Proje masaya geldi
Konuyla ilgili ön çalışma yapan yönetim, 16-17 Mayıs’ta yapılacak Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu nedeniyle projeyi sonuçlandırmadı. Franchising yöntemiyle hayata geçirilecek Fener Cafe’nin kısa sürede Fenerium gibi önce Türkiye, ardından yurtdışında zincire dönüştürülmesi planlanıyor.


Fenerbahçe’ye gelir sağlayacak birçok fikir ve projenin gündemlerinde olduğunu söyleyen Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı ve Spor Ürünleri A.Ş.’den sorumlu Tuncay Uzun, “Fener Cafe de bu fikirlerden biri… Böyle bir projeyi gündeme getirdik ama henüz alınmış bir yönetim kurulu kararı yok. Birkaç hafta içinde projeyle ilgili detaylar netleşir” diye konuştu.


Yeni yönetime bırakılacak


Fenerbahçe Kulübü’ne yakın kaynaklar ise Aziz Yıldırım başkanlığındaki mevcut yönetimin ciddi gelir beklenen Fener Cafe konusunu aceleye getirmek istemediğini, bu nedenle projeyi genel kurulda seçilecek yeni yönetime bıraktığını ifade ediyor.

6 YORUMLAR

  1. Turkiyeye kesin donus yapmam icin olaganustu bi firsat olabilir,bende bir fenerli olarak bu super fikire katiliyorum,bana ulasabilirseniz sevinirim.

  2. müthiş bir proje tebrik ediyorum fikir sahiplerini ,
    eğer gerçekleşirse bende bu işin içinde olmaktan mutluluk duyarım.

  3. eger böyle bir proje hayata geçrse bende bulundugum ilçede böyle bir mekan açmayı düşünürüm ve canı gönülden bayilik almak isterim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here