Fındık kırma makinesi

Sakarya`nın Akyazı ilçesinde mini fındık kırma aleti geliştiren Kılıç Torna Atölyesinin sahibi Adem Kılıç, İstanbul`dan 50 bin adetlik sipariş aldı.
Kılıç (27), yaptığı açıklamada, projesini kendi hazırladığı mini fındık kırma aletinin patentini almak için, gerekli başvuruları yaptığını belirtti.

Evde fındık kırmanın uğraştırıcı bir iş olduğunu kaydeden Kılıç, “2 yıl önce evde fındık kırarken, aklıma (Evde kullanılması için ufak bir makine nasıl yapabilirim) diye düşündüm. 2 gün düşündükten sonra projesini hazırladım. Önce komşularımıza, akrabalarımıza hediye ettim. Çok beğenildiği için daha sonra ticaretine başladık” diye konuştu.
Kılıç, Sakarya`da birçok yere bayilik verdiklerini ve ekonomik kriz döneminde bu kadar sipariş almalarının çok sevindirici olduğunu bildirdi.
6 çalışanıyla birlikte siparişleri yetiştirmek için, çok çalıştıklarını ifade eden Kılıç, şunları söyledi:
“Şu anda sipariş yetiştiremiyoruz. 15 TL`den satışa çıkardığımız mini fındık kırma makinesi çok beğenildi. Evlerde kullanmak için çok uygun.
Makinemiz ayarlı olduğundan dolayı, her ebattaki fındığı kırabiliyor. Kullananlar memnun olduğundan siparişler artıyor, yetiştiremiyoruz. İstanbul piyasasından 50 bin adetlik sipariş aldık. Kullanılan malzemeleri Kayseri`den alıyoruz. Boyasına kadar kendimiz imal ettiğimiz için, ucuz ve kaliteli mal üretiyoruz. Taklidini yapanlar var, ama kalitesiz olduğu konusunda şikayetler alıyoruz. Bizden daha ucuz ve kalitelisini imal eden biri olmadığı için çok talep gördü.”
Fındık ayıklama aleti de üretmeye başlayacaklarını dile getiren Kılıç, “Ufak bir atölyede 5 makineyle çalışıyoruz. Bir makineyle haftada bin tane üretim yapabiliyoruz. Torna dükkanı işlettiğimiz için, birçok malzememiz ve makinemiz vardı. O yüzden sermaye bulmaya gerek kalmadı. Ürettiğimiz bu makineyi geliştireceğiz” dedi.

48 YORUMLAR

 1. SLM BN SAKARYA ÜNİ. OKUYORUM VE BİTİRME TEZİ OLARAK FINDIK KIRMA MAKİNESİ MEKANİZMASI FAKAT MEKANİZMA İLE İLGİLİ BİRŞEY BULAMIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TŞKLR …

 2. bu fındık kırma makinesini ben de yapıyorum.sipariş alınır.fiyatı ise 20 tl dir.fakat toptan isteyen olursa fiyatta anlaşırız.siparişlerinizi bekliyorum.

 3. sakarya üniversitesınde makine bölumunde okuyorum. okul bıtırme tezım fındık kırma makınesi ve yeterı kadar döuman bulamıorum dökuman sıkıntısı cekıorum. bulduklarım hep manuel fındık kırma ıle alakalı yardımlarınızı beklıorum. saygılar
  serkankaya_454@windowslive.com

 4. MERHABALAR BEN DÜZCEDEN YAZIYORUM BURASI FINDIK ŞEHRİ ANCAK FINDIK KIRMA MAKİNASI BURALARDA YOK DENECEK KADAR AZ UYGUN FİYAT İLE MAKİNAYI TOPTAN BANA SATABİLECEK BİRİSİ VARSA EĞER 0539 360 32 52 TLFN NUMARASINDAN BANA ULAŞABİLİR.

 5. merhaba beyler mini fındık kırma makinasını kendi atölyemde kendim imalatını yapıyorum makinaya ihtiyaç duyan tüm vatandaşlara hizmet verme durumundayım türkiyenin her yerine adrese teslimatlı çalışmaktayım makina en kaliteli malzeme kullanarak yapılmıştır makina nın ücreti 30.00tl ve 5.00tl kargo ücreti ile siparişten sonra türkiyenin her yerine 2 günde teslim edilmektedir taplam 30.00 tl ye makinanız adresinize gelmektedir ödeme işlemini makınanızı teslim alırken kapıda yapa biliyorsunuz memmun kalmadıgınız takdirde makinanızı geri iade alıyoruz irtibat tel 0554.726.50.91

 6. fındık kırma makinasınının hem üretimini hem satışını yapıyorum en kaliteli malzemeyi kullanarak garantili satış yapıyorum sakaryadan makina fiyatı 30.00 tl kargo bedeli 5.00 tele olmak üzere 2 gün içinde adresinize teslim ediliyor kapıda ödeme kolaylığını saglıyoruz yani kargonuz kapıya geldiğinde 35.00 tl ödeyerek fındık kırma makinanıza sahip oluyorsunuz makinamızdan memmun kalmadığınız takdirde geri iade edebilirsiniz irtibat telefon :0554 726 50 91

 7. MERHABA ben SİZE TOPTAN SATIŞTA YARDIMCI OLURUM.İŞYERİMDE YAPMIŞ OLDUĞUM FINDIK KIRMA MAKİNALARINDA HER RENKDE VE BİRİNCİ KALİTEDE İŞ YERİNE TESLİM TOPTAN ALIŞTA YARDIMCI OLURUM KUZEY MAKİNA SANAYİİ CEP:

  5444592887 ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 8. merhaba i gunler ben a.k.u edu.tr makina okuyorum bana solid programı bılen ve fındık kırma makınası projesı olan veya cızmeye yatkın yardımcı olacak teknıker ve muhendıs aramaktayım.maliyetı bızzat kendım tarafımdan odenecektır .en kıza zamana kadar cıkarsa sevınırım en gec 25 aralık beklıyom

 9. tabiki menmuniyetle aparım mustafa bey bana ulaşmanız kolay.idiv2005@ hotmail.com atresinden kolayca ulaşa bilirsinis ilgilendiginiz için tş ederim

 10. Bulunmuş olduğum şehirde ürününüzün pazarlamasını yapmak istiyorum.Bu konuda yardımcı olabirseniz memnun olurum.

 11. herkese merhabalar.
  adem KARCI kendin için yapmış olduğun makineden bir tanede bana yaparmısın? İletişim bilgilerini yazmamışsın.
  Diğer arkadaşların çoğuda iletişim bilgilerini yazmamışlar.
  İlgilenenlerin size ulaşabilmeleri için yazmamız gerekir.
  mustustun@hotmail.com

 12. MERHABA ben SİZE TOPTAN SATIŞTA YARDIMCI OLURUM.İŞYERİMDE YAPMIŞ OLDUĞUM FINDIK KIRMA MAKİNALARINDA HER RENKDE VE BİRİNCİ KALİTEDE İŞ YERİNE TESLİM TOPTAN ALIŞTA YARDIMCI OLURUM KUZEY MAKİNA SANAYİİ CEP:

  5444592887 ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 13. mehmet bey aradığınız makinayı firmamızda üretmekteyiz toptan satışlarda indirimimiz vardır gaziantepe bunu pazarlamak istiyorum ilgilenirseniz 05444592887 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz .

 14. MERHABA BEN SİZE TOPTAN SATIŞTA YARDIMCI OLURUM.İŞYERİMDE YAPMIŞ OLDUĞUM FINDIK KIRMA MAKİNALARINDA HER RENKDE VE BİRİNCİ KALİTEDE İŞ YERİNE TESLİM TOPTAN ALIŞTA YARDIMCI OLURUM KUZEY MAKİNA SANAYİİ CEP:

  5444592887 ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER SAMSUN / TERME

 15. MERHABA ben SİZE TOPTAN SATIŞTA YARDIMCI OLURUM.İŞYERİMDE YAPMIŞ OLDUĞUM FINDIK KIRMA MAKİNALARINDA HER RENKDE VE BİRİNCİ KALİTEDE İŞ YERİNE TESLİM TOPTAN ALIŞTA YARDIMCI OLURUM KUZEY MAKİNA SANAYİİ CEP:

  5444592887 ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 16. MERHABA BEN SİZE TOPTAN SATIŞTA YARDIMCI OLURUM.İŞYERİMDE YAPMIŞ OLDUĞUM FINDIK KIRMA MAKİNALARINDA HER RENKDE VE BİRİNCİ KALİTEDE İŞ YERİNE TESLİM TOPTAN ALIŞTA YARDIMCI OLURUM KUZEY MAKİNA SANAYİİ CEP:

  5444592887 ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 17. Güzel bir icata benziyor geliştirilip dahada çoğaltılması yararlı olucaktır..Ceviz kırma ayarıda olursa dahada tutulur.

 18. mhb arkadşlar herkes birşeyler yapmaya çalışmış ama kopya ama kendi tasarlamış bende bir makina yaptım fındıkları kırıyor ama içerisinde bulunan küçük fındıkları kıramıyordu şimdiki yapmış oldum makina hepsini kırıyor kayısı çekirdeğini cevizide rahat birşekilde kırıyor ayarlama mekanızması sayesinde kırılan fındık vb içleri çok güzel çıkıyor ezilme yada parçalanma olmuyor benimkisi ticaret degil sadece aklıma gelen birşeyi illaki yaparım kendim tasarlar da yaparım kopya degil birşey icat elmeyi severim hepimiz öyle olmalıyız TÜRK milleti akılıdır isterse herşeyi yapar ben buna inanıyorum hepinize kolay gelsin tşk .

 19. Ne kadar ilgilenirsiniz bilmiyorum.. Bende FINDIK İÇİ KIRMA MAKİNESİ yaptım. Sadece fındık değil tabi.., ceviz ve fıstıkta kırıyor.. Üretim kapasitesi yüksek .. Bu arada denedim FINDIK KABUĞUNU'da kırıyor.. Silindirler değişirse MISIR, BUĞDAY'da kıracak.. Makineyi bir çukulata fabrikasına sattım. Şu anda AR-GE çalışması devam ediyor.. Neticeler güzel… Fuarda sergilemeyi düşünüyorum.. Fikirlere açığım.. 35 yıllık ar-ge mühendisiyim.. http://www.hiscivata.com..orada yaptığım değişik makineler var.. burada gördüğüm, herkez bişileri kopya etmiş… birilerinin sebebinden birileri sebeplenmiş.. Elverirki bunun hikmetine şükür etsinler.. Benim makinemide kopyalıyacaklardır.. bunu çok yaptılar… OLsun.. Nimet yiyen sofralarda bizimde katığımız olmuştur.. İşte bu benim en büyük kazancımdır… güzel düşünceleri bekliyorum…
  denizci1954@yahoo.com

 20. BU MAKİNE BEYNELMİNEL OLDU 2008 YILINDA BİZDE PATENTİNE BAŞVURDUK .TELEVİZYONLARDA REKLAM DAHİ VERDİK.BU ALETİ İLK AZARBEYCANDA GÖRDÜK BİRAZ DEĞİŞTİRDİK VE 2500 AD ÜRETİK DAHA DA İLERİ GİTİK PLASTİK ENJEKSİYON KALIP YAPTIRIP ÜRETMEYE BAŞLADIK ÇÜNKÜ HER DEMİR KESİCİSİ VE KAYNAK MAKİNESİ OLAN ÜRETİM YAPTI BİZ BUNUN ÖNÜNE GEÇMEKİÇİN FİYATI 15 TL YAPTIK AYRICA FABRİHASYON ÜRÜN ÜRETTİK HERKEZDEN SİPARİŞ BEKLERİZ HAFTALIK ÜRETİMİMİZ ŞU ANA 5000 AD KADAR YAPABİLECEK ŞEKİLDE TOPTAN ALIMYAPMAK İSTEYENLERE DUYRULUR İRTİBAT 0452 234 9132

 21. ADEM BEY BEN AYHAN DEMİREL ÇALMIŞ OLDUĞUNUZ BU PROJEYİ NASIL BU KADAR BENİMSEMİŞSİNİZ SİZE İNANAMIYORUM.BEN BU MAKİNAYI 5 YILDIR YAPIYORUM. İNSAN ÇALARDA AYNISINIMI YAPAR.BİRAZ DEĞİŞTİRSEYDİN BENCE AMA BUNDAN SONRA HİÇ YAPAMAYACAKSIN. ÇÜNKİ PATENTİNİ ALDIM YAKINDA BİLGİ YAZISI ELİNE ULAŞIR. BİLMİYORUM ONDAN SONRA NE YAPARSIN. İYİ ÇALIŞMALAR.

 22. mrb arkadaşlar mini kır fındık kırma makinesini yapan kişiyim ban ulaşabileceyiniz numaram igmeyil adresim bunlardır 05337267949.02644189241 .Akyazi_minikir@hotmail.com bu adresten herkez bana ulaşabilir yorumlarınız icin tşkr … adem kılıç sakarya akyazı kücük sanayi sitesi c bölük no . 17

 23. Merhaba,

  Rizede Fındık tarlalarım var.Büyük ebattta veya İhracat için işbiriligi şstemekteyim.
  Tel.
  05493047368
  Köksal

 24. merhaba urununuzle ılgılenıyorum konyada toptan satısını yapmak ıstıyorum rıca etsem maıl adresıme urununuz hakkında vede toptan malıyetı hakkında bılgı verırmısınız

 25. güzel bir makina insanların işini baya kolaylaştırmış olmalı buna benzer icatlara bu ülkenin çok ihtiyacı var bu icatı yapan abiye allah razı olsun yeniliklerin devamını dilerim allah yolunu açık etsin ürün hakkında detaylı bilgi istiyorum bende yaşadığım şehirde şatışını yapmak isterim

 26. pirana fındık kırma makinası gerçekten bu makinaların içinde bence en kalitelisi çünkü adam çok güzel dizayn etmiş,siparişleri bile karşılayamıyor.tavsiye derim.

 27. MERHABALAR BU MAKİNANIN DAHA GELİŞMİŞİNİ BEN KULLANIYORUM, İŞİÇİLİK ÇOK SÜPER BİR MAKİNA İSTERSENİZ TEL NUMARALARINI VEREYİM.
  PİRANA FINDIK KIRMA MAKİNASI – NEZİR YERLİKAYA
  0380 618 88 34 – 0542 791 15 32 -0532 622 27 89
  TOPTAN VE PERAKENDE SATIYOR.

 28. ben adem kılıc fındık makinasını yapan tel.264 4189241 fax 264 4186008 cep. 0533 726 7949 msn .Akyazi_minikir@hotmail .com bu adreslerden ulaşabilirsiniz ilginiz icin tesekkurler

 29. GERÇEKTEN GÜZEL BİR BUNU MORKİRLER GİBİ SİTEDE GÖRMEK SEVİNDİRİCİ AMA NEDENSE BU KİŞİLERE ULAŞAMIYORUZ

 30. arkadaşın kendi fikri olduğunu düşünmüyorum, piyasada bol miktarda var bu üründen
  uzun zamandır..hatta daha kapsamlısını babam yapıyor kendi atölyesinde

 31. üretmiş olduğunuz bu makinenin şehrimizde pazarlamasını yapmak istiyorum bana ulaşırsanız sevinirim.tel. 05065870107 teşekkürler

 32. ürün cok guzel dusunulmus tebrık ederım bu urunun satısını yapmak ıstıyorum cevabınızı beklıyorum

 33. merhaba size ulaşabileceğimiz telefon veya msn adresini verirseniz sevinirim saygılarımla

 34. merhaba

  istanbulda bunun toptan satışını yapmak istiyorum. toptan fiyatı nedir. bilgi verirseniz sevinirim

  saygılarımla

 35. helal olsun abicim çok güzel bir fikir girişimciyi ayırt eden özelliklerden biriside yaratıcıcı kabiliyetidir. çok güzel bir fikir. İNSAN SAĞLIĞINI DÜŞÜNMEKLE BERABER çok yaratıcı ve çok mükemmel bir fikir. başarılarınızın devamını Allah’tan bizde temenni ederiz.

 36. Bulunmuş olduğum şehirde ürününüzün pazarlamasını yapmak istiyorum.Bu konuda yardımcı olabirseniz memnun olurum.

  Orhan TURAN. 0534 3774597

 37. merhaba size ulaşabileceğimiz bir msn veya tlf var mı ürün hakkında bilgi almak istiyordum.syg

  msn:atalay280@hotmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here