Fındık ve Ceviz Kırıcısı

‘Cracy’ fındık ve ceviz kırıcısı, kırma işlemini kolaylaştırarak, ortaya çıkan kabuk yığınından pratik şekilde kurtulmanızı sağlar. ‘Cracy’nin kapalı yapısı sayesinde, fındık veya ceviz kırarken oluşan etrafa parçacıkların savrulması sorunu ortadan kıaldırılmıştır. Etrafa savrulan parçalar ‘cracy’nin kapalı yapısı içerisinde hapsolur ve dışarıya dağılması engellenir.


Ergonomik sapı ve yapısı ile ‘cracy’, kullanıcının elinin bilinenin aksine kırıcıya sıkışmasını engeller. Ürünün alt kısmına kullanımı pratik ‘kabuk haznesi’ yerleştirilmiştir. Fındık veya cevizinizi kırdıkça ortaya çıkan kabuk yığınını bu hazneye boşaltırsınız. Böylece başka bir kaba olan ihtiyacınız ortadan
kalkar. Dolduktan sonra ‘kabuk haznesi’, çevrilerek yerinden çıkartılır ve kolayca temizlenir. ‘Cracy’ nin tasarımında, enjeksiyon kalıplama tekniğinden faydalanmıştır. Tasarımın yapısı boss ve federlerle güçlendirilmiştir.


Fındık-Ceviz Kırıcısı Teberder Gürbey’e aittir. Teberder Gürbey Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri tasarımı öğrencisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here