Firmanızı Sosyal Medya İle Büyütmenin 4 Özelliği

Sosyal medya günümüzün en büyük pazarlama ve iletişim unsuru haline gelmiştir. Peki sosyal medya ile bir girişimin başarıya ulaşması mümkün müdür?

sosyal-medya

Günümüzde başarılı bir girişimin, internet kaynaklarını oldukça iyi bir şekilde kullanıyor olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, İnternet’in sürekli olarak gelişmesi ve büyümesidir. Büyük ve başarılı şirketlerin %99’u internet kaynaklarını ve sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaktadırlar.

1. Promosyonlar

Sosyal medya üzerinden yapılan promosyonlar, tahmin ettiğinizden çok daha fazla insanın dikkatini çekebilmenize imkan sağlar. İndirimli satışlar, özel çekilişler, hediye ürünler gibi promosyonların tanıtımı sosyal medya üzerinden yapıldığında, hedef kitlenize ulaşmak adına çok daha verimli bir yol izlemiş olursunuz. Mağazanızdan yapacağınız bir promosyonu, çeşitli tabela ve etiketlerle tanıtabilirsiniz. Ancak promosyonunuzu gören her potansiyel müşteri, gelipte promosyon hakkında bilgi almak istemez. İnternet üzerinden yapılan promosyonlarda ise insanlar bir promosyonu gördüklerinde, tek yapmaları gereken promosyon reklamına tıklayarak konu hakkında bilgi almaktır. Bu oldukça basit ve gerçekçi bir uygulamadır.

2. Müşteri Hizmetleri

Bir çok insan bir firma hakkındaki düşüncelerini artık sosyal medya üzerinden belirtmektedir. Firma hakkında beğendiği ya da memnun kalmadığı ayrıntıları sosyal medya üzerinden duyurur ve yayılmasına olanak sağlar. Bu uygulama insanların kendileri için yaptıkları bir durum güncellemesi dahi olabilir. Aslında sizin için reklam yaptıklarının farkında bile olmayabilirler.

3. Hedef Kitle

Pazarladığınız ürün ya da hizmeti, internet olmadan, hedeflediğiniz insanlara ulaştıramamanız gayet doğal ve sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak sosyal medya üzerinde bu durum çok daha zayıf bir etki gösterir. Özellikle ulaştığınız insan sayısının fazla olması nedeniyle, hedef kitlenize uygun insanlara ulaşma şansınız da artmaktadır. Bu sayede gerçek müşterilerinize ulaşabilir ve müşterilerinize ait gerçek bir resim ortaya çıkarabilirsiniz.

4. Kendinize Ait Bir Görüntü

Sosyal medyayı kullanan firmalar genel olarak kendisine has bir yazım şekline, bir etkileşim şekline ve tutuma sahiptir. Bazı firmalar eğlenceli mesajlarla insanlara ulaşmaya çalışırken bazıları ise profesyonelliğini ortaya koyar. Öyle ya da böyle kendinize has bir görüntünüz oluşacaktır. Ve bu görüntü insanların zihinlerinde kendiliğinden meydana gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here