Fizy En iyi müzik bulma servisi Mashable’de birinci seçildi

Geçtiğimiz günlerde telif haklarıyla ilgili bir dava nedeniyle erişimi engellenen “yerli üretim” Fizy web sitesi, dünyaca ünlü Mashable Ödülleri’nde “En iyi müzik bulma servisi” dalında birinci seçildi.


1 milyon 300 bin kişinin verdiği oylar sonucunda dünyanın kendi dallarındaki en iyi web siteleri, uygulamaları ve teknolojik ürünleri belli oldu.


Mashable web sitesi tarafından düzenlenen yarışmada birincileri sitenin okuyucuları belirledi. New York Hotel’deki Cirque de Soleil Zumanity sahnesinde yapılan tören Türkiye için de büyük önem arz ediyordu.


Üç Türk girişimci tarafından kurulan Fizy sitesi, aday gösterildiği “En iyi müzik bulma servisi” dalında okuyuculardan en çok oyu alarak birinci oldu.


Fizy’nin Mashable’daki tanımında sitenin kolay kullanımı basit ama işlevsel dizaynıyla dikkat çektiği belirtildi. Çalma listesi oluşturulabilen Fizy’de 75 milyondan fazla MP3’e ulaşılabiliyor ve site 26 dili destekliyor.


Uluslararası ödüle layık görülen Fizy sitesine erişim, geçtiğimiz günlerde MÜYAP ile telif hakları konusunda anlaşılamadığı için mahkeme kararıyla engellenmişti.


Yarışmaya erişilemeyen bir siteyle katılan Fizy’nin ödül almasının ardından sorunların çözülmesi ve Fizy’ye erişimin tekrar sağlanması bekleniyor.Cnnturk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here