Ford Transit Connect : Yola çıkarken unutulan eşyaları size hatırlatıyor

Ford’un Kocaeli’de üretip Mayıs ayında Amerika’ya ihraç etmeye hazırlandığı hafif ticari modeli Transit Connect, New York otomobil fuarında ziyaretçilerin karşısına farklı bir yüzle çıkacak.

’Transit Connect Familiy One’ adıyla geliştirilen konsept model, Transit Connect’in aileler için yenden tasarlanarak ticari araç imajından sıyrılmış versiyonu olma özelliği taşıyor. Daha çok çocuklu aileleri hedef alan konsept model, yolculuğu daha konforlu hale getiren birçok özellikle donatılmış. Yolcu bölümüne yerleştirilmiş oyun konsolları ve video oynatıcılarla uyumlu yüksek çözünürlüklü monitörler, portatif yazı tahtası, çocukların Scooter kaykayları ve okul çantaları için özel bölmelere sahip konsept, çocukların daha eğlenceli bir yolculuk geçirmelerini garanti altına alıyor.

Çocuklu ailelere özel Transit Conncet

Transit Connect’in ticari versiyonunda da kullanılan 2.0 litrelik 136 beygir gücündeki dizel motor konsept modelde de kendisine yer bulmuş. 3.82 metre küp iç hacme sahip Transit Connect Familiy One’ın akıllı bagaj sistemi ’RFID’ yola çıkmadan önce unutulan eşyaları şöföre hatırlatıyor. O gün gerekli olan eşyaların listesinin bilgisayara girilmesiyle çalışan sistem, örnek olarak çocukların futbol antremanının olduğu günlerde gerekli olan eşyaları önceden bilip geride birşey unutulduğunda ebeveynleri uyarıyor. Ayrıca, kullanıcıların günlük planlarının da kaydını tutabilen bu sistem sayesinde aileler daha rahat organize olabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here