Franchise

Franchise

Franchise veren firmalar ve Franchise sektörü hakkında bilgiler içeren bu yazımızda Franchise hakkında merak edilen bilgileri okuyabilirsiniz. 

franchise

Yeni bir girişimci veya daha fazla fırsat arayan bir yatırımcıysanız, franchise hakkında bilgiler öğrenmeniz gerekir. Franchise imtiyaz hakkı demektir.  Belki bir imtiyaz hakkının ne olduğunu veya bir imtiyaz sahibi olmak için nasıl başlayacağınızı merak ediyorsunuzdur. Franchise almanın ne olduğunu öğrenmek, bir franchise veren firmaya yatırım yapmak isteyip istemediğinizi veya baştan başlamak için bir şeyler denemek isteyip istemediğinizi belirlemenize yardımcı olabilir. İşte size Franchise’ın gerçekte ne olduğuna ve gelecek için neden bu kadar büyük bir yatırım olduğuna ilişkin birkaç ipucu.

Franchise Demek  Kanıtlanmış Bir İş Modelidir

Bayilik işi, kanıtlanmış bir iş modeli ve yeni franchise’lerden yararlanılabilecek bir platformdur. Bir şirket franchise seçenekleri sunuyorsa, sahip olduğu iş modeli başarılıdır ve bu şirket için kar eder demektir ve umarım, aynı alet ve kaynakları verdiklerinde, franchise sahibi olarak başarılarını kendi işinizde de çoğaltabilirsiniz. İş modellerinde başarı elde etmeyenler genellikle franchise yapmazlar. Franchising sadece bir iş modeli ve işletim sisteminin çoğaltılması olduğu için bazı şirketler için akıllıca bir seçim olmaz. Bayilik iş modeli, çeşitli pazarlarda çalıştığı kanıtlanmış bir markadır ve başaldığınızda karlı ve başarılı bir işiniz olacaktır.

Pazarlama Sistemleri ve İş Geliştirme

Bir franchise, aynı zamanda, yeni bir franchise alanının, yeni bir iş kurma girişimiyle kıyaslandığında, işlerini ve müşteri tabanını daha kısa sürede artırmasına olanak tanıyan bir pazarlama ve geliştirme sistemi planının mevcut olduğu anlamına gelir. Bu model, işinizde olduğu gibi gösterilen şekilde konumunuz hakkında sözcük elde etmenize yardımcı olur. Kanıtlanmış modeli kullanarak, günlerinizi açmadan müşteri tabanınızı artırabilirsiniz. Çalıştığı ispatlanmış pazarlama stratejileri halihazırda yürürlüktedir ve bu nedenle kendi pazar gücünü araştırmaya gerek duymuyorsunuzdur.

Franchise Sektöründe Mentor ve Ağ

İyi bir franchise mentorluğuna sahip bir işletmeye başvurursanız başarınızın kapıları kendiliğinden açılır. Bir franchise sahibi olmak, bu mentorun en başından itibaren yerinde olmasını sağlar ve ne yapmanız gerektiğinde size değer sağlayabilmek için iş modelinde çalışmış ve yeterli zaman ve tecrübeye sahip olan insanlar ile iletişime geçmenizi sağlar. İşi anlayan, insanları ve dışarıları bilir ve yol boyunca karşılaşabileceğiniz tüm darbelere size yardımcı olabilecek biriyle çalışabilirsiniz. Kendi işine sahip olma ve halihazırda yerinde olan bir antrenör ve rehberle başarılı olmak hayalini kurabilirsiniz.

Franchise işi Neden Daha Düşük Risk Taşır

Kendi işine başlamak, çeşitli riskler doğurabilir (yeni bir işletme genellikle% 80 veya daha yüksek bir başarı oranı olan bir franchise modeline kıyasla% 90’ın üzerinde bir hata oranı içindedir). Paranızın bir kısmını yepyeni bir modele yatırırsanız, iş başarısız olursa kendinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Bu yatırımı kullanıp bir imtiyaz satın aldığınızda, kendinizi çok daha düşük bir zarar riski ile karşı karşıya bulacaksınız. Marka ve franchise kendisi zaten kanıtlanmış durumda, bu sizin için daha iyi bir yatırım kararıdır.

Franchise nedir?

Özetlemek gerekirse, bulduğumuz en iyi tanım “güvenlik ağıyla girişimcilik” tir. Bu konseptin mükemmel bir şekilde özetlendiğini hissettik. Franchising, doğru yapıldığında insanları etkin bir şekilde başlatmanın riskleri, endişeleri ve korkuları olmaksızın bir işletme sahibi olmak için bir yatırım fırsatı sunmanın harika bir bileşimidir. Bir franchise aldığınızda işiniz bu, ancak franchise alanınızdaki deneyimli bir ortağın rehberliğinde ve desteğinde bulunuyorsunuz.

Sonuç olarak : Franchise sektöründe bir girişimde bulunmak istiyorsanız bizimle bayilik formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.