Franchising ile iş kurmanızı gösteren 5 işaret

Franchising

Franchising, bir işletmeyi yönetmek için esnek yollar sunar. Bu beş gösterge sizin için doğruysa, o zaman bir franchise sahibi olma zamanı gelmiş olabilir. Pazartesi sabahı ofise gitmekten korkuyor musunuz? Kendi projeleriniz üzerinde çalışırken kendi zaman çizelgenizde daha mı heyecanlı olursunuz? Sık sık kendi patronunuz olma hayalini mi hissediyorsunuz yoksa başka hangi kariyer olanaklarına sahip olabileceğinizi merak ediyor musunuz? Bir başkası için çalışmak sadece kişiliğinize uygun olmayabilir bu durumun sık sık hayatınızı ve kariyer hedeflerinizle çatıştığınızı hissediyorsanız artık başka bir iş yapmak gerektiğini düşünebilirsiniz.

Bu durumda, değişim zamanı olabilir. Aşağıda, kendiniz için çalışmaya hazır olduğunuzu gösteren ve kendi işinizi yürüten bir işletme sahibi olduğunuza dair beş işaret vardır:

1. İşleri halletmenin daha iyi bir yolunu görürsünüz.

A + B = C’nin size açık bir şekilde göründüğü açıktır, ancak bunu işyerinde yükselttiğinizde önerileriniz şirket tarafından göz ardı ediliyor ise bu durum canınızı sıkabilir. Bu yüzden Franchise alarak bir iş kurmak iş stratejisi, pazarlama ve yeni işe alımlara kadar her şeyle ilgili önemli kararlar vermenizi sağlar. Bu kararların bir çoğunu kendiniz verirsiniz ve franchise veren şirket sizi destekler.

2. Kendiniz çok sık senaryo dışında mı kalıyorsunuz?

Şu anki işinizde kendi fikirleriniz sıklıkla dinlenmiyorsa çalıştığınız işletmede senaryo dışı kalabilirsiniz. Kendi işinizde ise durum böyle değildir. Tüm senaryo sizin elinizdedir ve işiniiz sürekli geliştirmek için yeni yöntemler deneyebilirsiniz.

3. Yeni fikirleri takip etmeyi ve işleri devam ettirmeyi seviyorsunuz.

İşiniz için insanlarla tanışmaktan hoşlanıyorsanız ve tüm gün ofiste takılı kalmak istemiyorsanız serbest bir işinizin olması gerekir. İş motivasyonunuz yüksek ise yeni fikirleri takip ederek işinizde uygulayarak sonuçlarını analiz edebilirsiniz. Kısaca bağımsız işlerde gündeminizi siz belirlersiniz ve çalışma isteğiniz doğrultusunda işlerinizi büyütebilirsiniz.

4. Ofis politikaları sizin mesleğiniz değilse.

Bürokrasi bazen çok sinir bozucu olabiliyor. Bazen sadece işleri ilk önce çemberlerden atlamaksızın ya da yeni fikirlerin hayata geçirilmesi için bir yıl (ya da daha fazla) beklemeksizin yapmak istersiniz. İşte bu durumda yeni bir işte özgürlük hakkınız olur. Franchise ile bir iş kurmak ise sizin işinizi geliştirmenizde profesyonellerden yardım alacağınız anlamına da gelecektir.

5. Daha fazlasını elde edeceğinizi biliyorsunuz.

İster küçük bir işiniz olsun, ister büyük ölçüde bir işiniz. Her durumda da kendinizeait bir işletmede istediğiniz gibi çalışma haklarınızı ve şartlarınızı belirleyebilirsiniz. Kendiniz için çalışmaya hazırsanız daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki maddeler sizinle güçlü bir şekilde uyuşuyorsa kendiniz için çalışmayı düşünmeniz gerekir. Fracnhise ile iş kurmak diğer işlerden daha fazla artısı olan bir yöntemdir. Franchise alacağınız markanın sadece kar marjları ile ilgilenmeyin markanın arkasında ki pazarlama ve reklam gücünü de araştırın. Eğer işletmeniz için bir çok farklı konuda destek alacağınızın garantisini alıyorsanız istemediğiniz işlerde çalışmak yerine franchise sektörüne adım atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here