Freedom 251 Akıllı Telefon Hindistan’da 4 Dolara Satılacak

Freedom 251 Akıllı Telefon Hindistan'da 4 Dolara Satılacak 2

Dünya’nın en ucuz akıllı telefonu Freedom 251, Ringing Bells adlı Hindistan merkezli firma tarafından duyuruldu

ringing-bells-freedom-251

Hindistan merkezli Ringing Bells adlı firma, ürettiği akıllı telefonun, ülkesinde 4 dolara satılacağını ilan etti. Hindistan’da olduğu gibi dünya gündeminde de bir anda konuşulmaya başlanan akıllı telefonun, Android sisteme sahip olup da nasıl 4 dolara satılacağı merak konusu oldu.

Bir çok firma tarafından endişe ile takip edilen gelişmelerin üzerine açıklama yapan yetkililer, büyük ihtimalle bir dolandırıcılık ya da hak ihlali olacağını tahmin ediyorlar. Bunun yanında günümüzde, Freedom 251 gibi, Android 5.1, 4 inç ekran, 1.3 GHZ Quad Core işlemci, 1GB ram ve 8 GB hafızaya sahip bir cihazı üretmenin en düşük maliyetinin yaklaşık 40 dolar olduğu beliritliyor.

Geliştirici Para Kaybedecek, Durumu Kötü Olanlar Akıllı Cihaz Sahibi Olacak!

Firmanın 4 dolarlık fiyat ile durumu kötü olan Hintli insanların akıllı cihazlara erişim imkanı elde edebilmelerinin sağlanacağı ancak firmanın para kaybedeceği belirtiliyor.

Ayrıca cihaz hakkında şimdiden Çin’in 54 dolarlık Adcom cihazından ve iOS işletim sistemi uygulama simgelerinden alıntılar yapıldığı belirtiliyor.

Firmadan yapılan açıklamada ise her türlü araştırmaya ve soruşturmaya hazır oldukları, cihazlarında hiç bir sahtecilik bulunmadığı ve 30 Haziran’dan itibaren 4 dolarlık cihazların satışına başlanacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here