Gelişim Teknik Boru’dan girişimciye sermaye desteği

Antalyalı Gelişim Teknik Boru, fittings (boru ekleme parçaları) tesisat konularında mağaza açmak isteyen girişimcilere 10 bin euro sermaye sağlayacak.
Antalya’da 1987 yılında kurulan Gelişim Teknik’in sahibi Ali Bıdı, Alman Aquatherm firmasının temiz su, yangın hattı, duvardan ve tavandan ısıtma-soğutma ve yerden ısıtma hatlarına özel borularını ithal edip sattıklarını, Wavin firmasının ise pis su tesisat sistemi Wavin AS sessiz boru ürününü ithal ettiklerini belirtti.

2 girişimciyle anlaştı


Şimdi yeni bir projeyle sermayesi olmayan ama kendi işini kurmak isteyen tekniker, mühendis ve ustalara fırsat yaratmayı hedeflediklerini anlatan Bıdı, sadece Gelişim Teknik’in distribütörlüğünü yaptığı markaların satış ve projelerini üstlenecek girişimcilere bir ön değerlendirme yaparak mağaza kurma imkânı sağladıklarını ifade etti. Bıdı, bugüne kadar İstanbul’da 2 girişimciyle anlaştıklarını, İzmir, Ankara ve diğer illerde de adaylarla görüştüklerini belirtti.
Kendilerine başvuru yapan girişimcileri incelediklerini, kabul edilmeleri durumunda dükkanlarını tutarak, eşya ve malzeme ihtiyaçlarını giderdiklerini dile getiren Bıdı, bunun maliyetinin yaklaşık 10 bin euroya denk geldiğini söyledi.

Bu yıl su arıtma tesisi sektörüne girmeyi de hedeflediklerini anlatan Bıdı, “Gıda, içki fabrikaları gibi tesisler için su arıtma sistemleri kurmayı hedefliyoruz. Yılın 2. yarısına doğru faaliyete geçeriz” dedi. Antalyalı Gelişim Teknik Boru, fittings (boru ekleme parçaları) tesisat konularında mağaza açmak isteyen girişimcilere 10 bin euro sermaye sağlayacak…( KB)


Kaynak:Referans

1 YORUM

  1. Bence güzel bir destek. Firmamız Erzurum merkezde Doğalgaz Sıhhı Su Kalorifer tesisatı İşleri yapmaktadır Bu konuyu ayrıntılı bir şekilde konuşabilirmiyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here