Candel Geliştirilmiş Şarjlı Kılıfı 30.000 Dolar Yatırımı Geçti

Candel Geliştirilmiş Şarjlı Kılıfı

Cep telefonlarının akıllı olmasıyla birlikte telefonların enerji tüketimi de artış gösterdi. Sosyal medyanın insanlar tarafından etkin bir şekilde kullanması telefonların pil ömrünün azalmasına neden oldu. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen bazı firmalar yedek batarya olarak kullanılan bilen kılıflar yapmaya başladı. Bu sayede şajı azalan cihazı şarja takmadan kılıf ile şarj etmek mümkün hale geldi.

Candel
Candel

Candel firması da dahili batarya olarak kullanılabilen kılıflara bir yenilik getirerek pazarda yer bulmayı amaçlıyor. Kılıfın arkasına göze hoş gelen bir ışık gösterisi ekleyen Candel firması kickstarter’lı yatırımcılardan 25.000 dolar yatırım toplamayı hedefliyordu. Kısa bir sürede hedefini aşan candel firması 30.000 dolardan fazla fon toplayarak projelerini hayata geçiriyor.

Light up özelliği bulunan telefon kılıfına 2 saniye basılı tutmanız yeterli. Bu sayede telefonunuza 2 kat daha çok şarj sağlamış oluyorsunuz.  Candel  şimdilik iPhone 6 ve 6s modelleri ile çalışır durumda diğer markalar ise biraz beklemek zorunda kalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here