Genç girişimciler Türkiye’ye ödül getirdi

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın desteği ile Belçika’da düzenlenen “Uluslararası Genç Girişimciler Öğrenci Ticaret Fuarı”na katılan Işıkkent Eğitim Kampusü Lise Genç Başarı Kulübü öğrencileri, iş adamlarından öğrencilere kadar her kesim için tasarladıkları proje ile Türkiye’ye ödülle döndü


Belçika’nın Brüksel şehrinde 6-8 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen “Uluslararası Genç Girişimciler Öğrenci Ticaret Fuarı”na katılan Türk öğrencileri, 550 öğrenci arasından sıyrılarak Türkiye’ye birincilik ödülü getirdiler. Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın desteği ile fuara katılan Işıkkent Eğitim Kampusü Lise Genç Başarı Kulübü üyesi 8 öğrenci, iş adamlarından öğrencilere kadar her kesim için tasarladıkları ve COMBOrganizer adını verdikleri fonksiyonel organizer ile birincilik ödülü aldılar.


Işıkkent Lisesi öğrencileri önce Genç Başarı Lise Programı kapsamındaki “Genç Başarı Şirket Programı” dahilinde “ISC.JA” adında bir şirket kurdular. Bu şirket bünyesinde ise COMBOrganizer ürününü tasarladılar. Yaşları 14-18 arasında değişen öğrenciler, şirketin faaliyet raporlarını, pazarlama ve satış stratejilerini belirlediler. Bu stratejiler doğrultusunda COMBOrganizer ürününü Belçika’daki Cora Alışveriş Merkezi’nde kurdukları stantta satışa sunan Türk öğrencileri rakipleri arasında en dikkat çeken grup oldu. Pazarlama ve satış stratejisi olarak kulüp öğrencileri ayrıca kendi tasarladıkları afişler ile alışveriş merkezini dolaşarak ürünlerinin satışını gerçekleştirdiler. 25 uluslararası mini Genç Başarı şirketinin katılımı ile gerçekleşen fuarda Türk öğrencilere danışman öğretmenleri Mehtap Kempton eşlik etti.


Işıkkent Eğitim Kampusü olarak bu yıl 18 lise öğrencisi ile çalışmalara başladıklarını belirten 11. sınıf öğrencisi ve “ISC.JA” Şirketi Genel Müdürü Cansu Ziyrek; “Kurduğumuz şirket bünyesinde işadamlarından öğrencilere kadar geniş bir hedef kitleye yönelik olarak tasarladığımız COMBOrganizer ile hayatı kolaylaştırmayı hedefliyoruz” dedi.


Ürün tasarımı, pazarlama, satış stratejileri ve sosyal sorumluluk projeleri ile bu özel ödülü Türkiye’ye kazandıran genç girişimciler, ürün satışından elde edilen gelirin bir kısmını LÖSEV’e bağışlayarak bir sosyal sorumluluk projesine de imza attılar. Öğrenciler, sene sonunda gerçekleştirmeyi planladıkları “II. Genç Başarı İzmir Buluşması” etkinliğinde de LÖSEV’e yer vermeyi düşünüyorlar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here