Genç girişimciler uzmanlarla bir araya geliyor

Öğrencilerin kendi alanlarında uzman kişilerle bir araya gelmesini sağlayan DAÜ Kariyer Günleri, başlıyor.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü’nün (MİKA) organize ettiği ve beşincisi düzenlenecek “Kariyer Günleri” 28-30 Nisan 2010 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Bu yıl “Girişimcilik” konseptinin ele alınacağı üç günlük etkinlikler çerçevesinde, öğrenciler kendi alanlarında uzman, iş dünyasından seçkin kişilerle bir araya gelecek.

Katılımcılar, girişimcilik üzerine deneyimlerini ve öngörülerini öğrencilere aktaracak, ayrıca bu amaç için çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Doğu Akdeniz Üniversitesi mezunlarının da davet edildiği Kariyer Günleri’nde, mezunların öğrencilerle buluşmasının yanı sıra öğrencilerin mezun olmadan sektöre hazırlanmasının sağlanması amaçlanıyor.

Kariyer Günleri’ne bu yıl, Turkcell, Türk Telekom, Boyner, Telcon, Sanko, Sabancı, Ciner Grup, Ezcacıbaşı, Merck Serono ve Anadolu Grubu gibi firma ve kuruluşlardan üst düzey yetkililerin katılması bekleniyor.

DAÜ MİKA Müdürü Özlem Avcı, Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü’nün, mezunlarla üniversite arasındaki bağları güçlendirmek amacıyla çalışmalar yaptığını belirtti.

Müdürlüğün bünyesinde kariyer uzmanları bulunduğunu söyleyen Avcı, öğrencilere kariyer planlama danışmanlığı hizmeti verildiğini ve iş dünyası ile üniversiteyi bir araya getirdiklerini ifade etti.

Avcı, MİKA’nın mezun adaylarına staj ve iş olanakları sağlamanın yanı sıra ufuklarının gelişmesine de yardımcı olduklarını vurguladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here