Genç Girişimcilerden İş fikirleri 6
Genç Girişimcilerden İş fikirleri Junior MasterChef

Genç Girişimcilerden İş fikirleri

Girişimcilik ve özellikle de teknoloji alanındaki girişimcilik birçokları için günümüzün yeni statü sembollerinden biri. Özellikle gençler, iş kurmanın ve geliştirmenin çok az yatırım gerektirdiği (ve ustalıkla kullandıkları) online teknoloji alanındaki girişimcilik fırsatlarını büyük bir hevesle kovalamakta. Önümüzdeki yıllarda etrafta geleneksel, ciddi, ‘doğru dürüst’ ancak gözle görülüp elle tutulamayan çeşitli türde işlerle meşgul pek çok yeni genç iş adamı görmeye hazırlıklı olun. İşte size yeni nesil genç girişimcilerden örnekler.

Genç Girişimcilerden İş fikirleri Summly

16 yaşındaki Nick D’Aloisio’nun Londra’daki yatak odasında geliştirdiği Summly adlı uygulama, internette yapılan taramalar sonucunda elde edilen bilgileri basit özetlere dönüştürüyor. Uygulamanın ardındaki yazılım, özetleri oluşturmak için, yapay zekâ, özel bir tutarlılık ve uyum algoritması ve metinde geçen önemli cümleleri tespit etmeye yönelik otomatik öğrenme tekniğini kullanıyor.
Genç Girişimcilerden İş fikirleri Hiccupops

13 yaşındaki girişimci Mallory Kievman’un şeker inovasyonu Connecticut merkezli Hiccupops, hıçkırık kesen lolipoplar üretiyor. Lolipopların yapımında kullanılan elma şarabı sirkesi ve şeker karışımı kullanıcının boğazındaki sinirleri uyararak hıçkırık refleksini yok ediyor.
Genç Girişimcilerden İş fikirleri Caine’s Arcade

Ohio’da yaşayan 13 yaşındaki Caine Monroy’un mukavva kutuları kullanarak inşaa ettiği oyun salonunu konu alan Caine’s Arcade adlı film kısa sürede viral bir sansasyona dönüştü ve girişimci çocuklar için bir burs fonu yaratılmasına neden oldu.
Teens in Tech Incubator

Teens in Tech Incubator (Silikon Vadisi) ürün geliştirme ve girişimcilik konusunda daha fazla şey öğrenmek isteyen 13-9 yaşları arasındaki girişimcilere yönelik sekiz haftalık uygulamalı bir eğitim programı.
Genç Girişimcilerden İş fikirleri Moda Bloğu

Çinli ikiz kardeşler Viviandan ve Miu Miu (İngilizce ‘Küçük Acı Biberler’) adı altında I Love My Life moda bloğunu yürütmekteler. Moda Bloğu o kadar ünlü ki eticaret platformu Taobao’da Çince kullanıcı adlarıyla etiketlenmiş binlerce parça var. Gençler siteden ürün yerleştirme ile para kazanmakta.
Genç Girişimcilerden İş fikirleri Junior MasterChef

Junior MasterChef, Birleşik Krallık’da başlayan ve dünya genelinde 29 ülkede yayınlanan MasterChef (Aşçıbaşı) adlı TV programının bir benzeri. Haftalık olarak yayınlanan programda, 8 -12 yaşları arasındaki çocuklar Avustralya’nın en iyi çocuk aşçısı seçilmek için birbirleriyle yarışıyor. Yarışmacılar yetişkinlerden oluşan MasterChef jürisi ve konuk aşçılar tarafından değerlendiriliyor ve hatta yetişkin ünlü aşçılara karşı yarışıyorlar. Yetişkinler için olan programdakinin tersine, burada çocuklar hakemlerden teknik konusunda küçük yardımlar görebiliyor ve aldıkları tepkiler de daha pozitif oluyor. Örneğin elenenler bile ödül kazanıyor. Junior MasterChef’de birincilik ödülü ise 15,000 AUD değerinde vakıf fonu. Genç Girişimcilerden İş fikirleri örnekleri devam edecek.

BESTE PARK-TEL