Gençlere meslek sahibi olma fırsatı

Avrupa Birliği fonlarından sağlanan kaynak ile vasıflı eleman eksikliğinin giderilmesi planlanıyor.
Keçiören Belediyesi, Avrupa Birliği fonlarından sağlanan 88 bin Euro’luk bütçeyle düzenlediği, ”Çanta Üreticisi Yetiştirme Projesi” ile gençlerin meslek sahibi olmasını hedefliyor.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işsizliğin en önemli sorunlardan biri haline geldiğini söyledi.
Bu çerçevede istihdama yönelik olarak Keçiören’de düzenledikleri projeyle işsizlik ve vasıflı eleman eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini bildiren Ak, ”Çanta Üreticisi Yetiştirme Projesi”nin hayata geçirildiğini belirtti.
Avrupa Birliği fonlarından sağlanan 88 bin avroluk bütçeyle gerçekleştirilen projeyle gençlerin meslek sahibi olduklarını ifade eden Ak, şunları kaydetti:
”Proje Kalaba Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kalaba Kız Meslek Lisesi tarafından, Keçiören Belediyesi, Ankara Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürütülüyor. Kursiyerlerin yüzde 75’inin istihdam edilmesinin hedeflendiği proje kapsamında, kursiyerlere modern çanta yapım tekniği, kişisel gelişim, girişimcilik, iş güvenliği, iş organizasyonu, iletişim, meslek etiği, standardizasyon, kalite kontrol, iş kazaları, ithalat ve ihracat konularında eğitim veriliyor.”


Ak, eğitimin sonuna gelen kursiyerlerin ayakkabı ve çanta üretimini yerinde görmek üzere Ayaş Açık Cezaevi’ni ziyaret ederek buradaki atölyelerde ve satış stantlarında incelemelerde bulunduklarını bildirdi.


”MESLEĞE SAHİP OLMANIN ÖNEMİ…”


İşsizlerin çoğunluğunun vasıfsız işçilerden oluştuğu göz önüne alındığında bir mesleğe sahip olmanın öneminin daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Ak, çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde sosyal kalkınma, eğitim ve kültürel çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla bu projeye destek verdiklerini sözlerine ekledi.


Proje kapsamında eğitim alan kursiyerler de ”çanta üretiminin” her aşaması konusunda bilgi sahibi olduklarını belirterek, bunun kendilerine istihdam açısından katkı sağladığını dile getirdi.
Kaynak: Star

1 YORUM

 1. KREDİ ŞARTLARI
  1-Maximum 20,000,000 $ minimum 1.000.000 $ a kredi verilir …
  2-Kredi; firma experlerinin belirlediği ipotek bedelinin % 50 si olarak verilir.
  3- Verilen ipotek veya ipoteklerin krediyi çeken gerçek kişi ya da kuruluşlara ait olması önemli değildir.
  4- İpotek edeceği tapular gayrimenkul, fabrika ,otel ve yat olabilmekte arsa tapusu kabul edilmemektedir.
  5-Kredi ödemesi , maximum 1 yıl geri ödemesiz olup 5 yılda geri ödenir. Buna göre ödeme 1+5 yıl olarak toplam 6 yıldır.
  6-Kredi faizi ortalama olarak aylık % 1 gibidir. kredinin durumuna göre bu oran küçük oranlarda değişebilir.

  KREDİ DOSYA AÇMA SÜRECİ :

  Kredi talebeden kuruluş aşağıdaki şartları yerine getirmek zorundadır :
  1- Banka hesabına 1000 $ harç ve işlemler için para yatırır .
  2-Ticaret odası sicil belgesi , resmi sicil gazetesi ,vergi levhası , 3 yıllık gerçek bilanço , ipotek edeceği gayrimenkul ,
  otel veya fabrikanın fotokopilerini ve belirgin yerlerinden çekilmiş 2-3 adet fotoğraflarını dosya olarak tarafımıza gönderecektir.
  3- Kuruluş ya da şirket olmayıp şahıs olanlar için ise ipotek tapu fotokopileri ve resimleri ve ayrıca da kullancağı krediyi ne maksatla kullanacağını belirten
  bir yazı ile tarafımıza müracat edebilir.
  3-Dosyalar tarafımıza gönderilip incelendikten sonra temsilcimiz kredi çekecek olan kuruluşa İstanbul'da randevu tarihini bildirir ve ogün orada sözleşme imzalanır ve firmaya gidilir .
  Firmamızda expertiz ücreti belirlendikten sonra bu ücretin yattığı gün itibarıyla dosya açılmış olur ve 15-20 gün içinde araştırma süreci başlar. Bu süre sonunda
  firma kredinin onaylanıp onaylanmadığını bildirir. Onaylandıysa çekeceği kredinin sigorta bedeli kredi talebeden kuruluş tarafından yatırıldığı anda kredi kendisine
  ödenmiş olacaktır. (Dosya açılış sürecinden itibaren kredinin çıkış tarihi arasında 30 ila 60 gün geçmektedir.)
  4-Kredi dosyası açılış anında yatan 1000 dolarlık ödeme belgesiz olup temsilci harcırah masrafları olarak kullanılır . Ayrıca kredinin onaylanmaması durumunda bu para ile birlikte
  expertiz ücreti geri ödeme yapılmamaktadır .
  5-Aracı kurum komisyonumuz kredi tutarının % 5 'i olup kredi çıktığı gün tahsil edilmektedir .

  MUSTAFA YAPRAK
  GSM:0505 950 41 72
  TEL :0252 319 04 93
  email: mailto:[email protected]

  ADRES: PEDESA CAD.NO:1 KONACIK/BODRUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here