Gerçek zamanlı uzaktan kimlik doğrulaması

Akıllı telefonlar aracılığıyla gerçek zamanlı uzaktan kimlik doğrulaması

NetVerify, resmi evrakları gerçek zamanlı tarayarak, kullanıcıların kimliklerini onaylamak için laptop web kameralarını veya akıllı telefon kameralarını kullanıyor.

Kimlik Doğrulama
Kimlik Doğrulama

Online iş faaliyetlerindeki artış, kimlik hırsızlığı konusundaki endişeleri arttırdığından; LaunchKey gibi yenilikler daha güvenli oturum açmak değişik yollar sunmuştu. Peki, ya hizmetlerini kullanmak isteyen müşterilerine onay vermeden önce daha ciddi kanıtlar isteyen şirketler? NetVerify, resmi evrakları gerçek zamanlı tarayarak, kullanıcıların kimliklerini onaylamak için laptop web kameralarını veya akıllı telefon kameralarını kullanan yeni bir platform.

Jumio tarafından geliştirilen servis; mali kurumlar, resmi kurumlar, iş bulma kurumları gibi birimlere teknolojik ortamda sundukları hizmetleri kullanmadan önce kimliklerini doğrulayan gerekli evrakları sunma olanağı tanıyor. İşlem kayıt veya başvuru formlarının bir parçası olarak, kullanıcının akıllı telefonunda ya da dizüstü bilgisayarında bulunan kameraya pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet gibi istenen belgeyi kolayca göstermesinden oluşuyor. Kamera tarafından taranan belge, bir dakika içerisinde ilgili kuruma iletiliyor ve cihazda belgenin kaydı tutulmuyor. Görüntü tanıma teknolojisini kullanarak, sistem sahte evrakları otomatik olarak reddediyor.

Platform, zaman ve para tasarrufu da sağlayarak kayıt işlemlerini son kullanıcı için daha kolay ve daha hızlı hale getiriyor. Hepsinden öte, her iki taraf için de güvenliği arttırıyor. Bu teknoloji, böyle basit ve hızlı işlemlerle çok daha güvenli olabilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here