Girişim Savaşçısı 6. Dönem Başlıyor

Girişim Savaşçısı 6. Dönem Başlıyor 2
Girisim

Girişim Savaşçısı Programı ile artık savaşmayı ve kazanmayı öğrenmek mümkün. 

Hepimizin hayalleri var. Ama birçoğumuz hayallerimiz ile aramızdaki engelleri nasıl ortadan kaldıracağımızı ya tam olarak bilemiyoruz ya da bunun için gereken altyapıya sahip değiliz. İşte Girişim Savaşçısı Programı ile artık savaşmayı ve kazanmayı öğrenmek mümkün.

Girişim Savaşçıcı
Girişim Savaşçıcı

Bu program askeri disipline ve yaratıcılığa sahip, dayanıklı ve donanımlı seri girişimciler yetiştirmeyi amaçlıyor. Dünyada ilk kez SAT Komandosu, Aikido Sensei, Klinik Psikolog gibi girişimciliğe ait derin felsefe ve anlayışa sahip alan uzmanları ile iş dünyasının önde gelenlerini buluşturan ve bu ekiple sahada uygulamalı olarak girişimci yetiştiren Girişim Savaşçısı Programı, serbest ve kurum içi girişimcilerin sayısını ve etkinliğini artırmak hedefiyle yola çıkmış. Program ülkemizde Nevzat Aydın, Sina Afra ve Leyla Alaton gibi iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından destekleniyor.

Programın farkını anlamak için, 5. Dönem mezunlarından bir kısmına “Neden Girişim Savaşçısı” diye sorduk. Aldığımız yanıtlar çarpıcı…

Oğuzhan GüneşGenel olarak en büyük yanılgılarımız kendimizi tanımadığımızdan kaynaklanmıyor mu sizce? Ben siyasetçi mi olmalıyım, çalışan mı olmalıyım, ticarete mi atılmalıyım, CEO’luk mu yapmalıyım? Bunların cevabını bilmediğimiz için yanlış tercihlerimizin bedelini çok ağır ödemedik mi şimdiye kadar? Peki artık hayatımızda bir yanlış seçim daha yapmaya toleransımız kaldı mı? Ya da kaldıysa bile kendimizi tanımak adına illaki yanlış mı yapmalıyız? İşte ben hayatımda hep hata yapa yapa, canım yana yana bu soruların cevaplarını bulmuşken ve artık hep aynı şekilde devam edeceğimi düşünürken Girişim Savaşçısı ile tanıştım. Bu program sayesinde de, daha fazla canım yanmadan en güçlü yönlerimin farkına vardım. Sizin tercihiniz ne? Kendinizi tanıyıp nerede olmanız gerektiğinin farkına varmak mı? Yoksa düşe kalka rüzgarın sizi götüreceği yere varmaya çalışmak mı? 

Nermin İndir – Neler yapabileceğimiz hakkında bir fikrimiz olduğunu sanıyoruz, ama yanılıyoruz. Eğitim boyunca yaptıklarıma kendim bile şaşırdım. Her görevi başardım, kendimi aştım. Artık yorulmak nedir bilmeden çalışıyorum. Bu eğitimde, basamak basamak yükselmeyi ve sınırlarımı zorlamayı öğrendim. Artık hata yapmaktan asla korkmuyorum. Biliyorum ki hata da yapsam ayağa kalkma gücüm var. Başarısızlık geçicidir, vazgeçersen kalıcı olur. Bedenim yoruldu mu? Beynim bunu tanımıyor, çalış emri verdiğimde bedenim artık buna uyuyor. Bu eğitim boyunca yok bunu da yapamam, yok canım halim yok, bittim zaten dediğim her şeyi yapabildiğimi gördüm. Kendi koyduğum engellere takılmıyorum artık. Fark yaratmak istiyorsan ve de mükemmel bir grup dost ve eğitmen ekibiyle tanışmak istiyorsan kesinlikle doğru yerdesin.

Seçkin Ara –    Eğer bu yazıyı okuyorsan artık senin için bir değişimin zamanı geldi demektir. Dur tahmin edeyim; yaptığın işten sıkıldın sürekli bir kısır döngüde dolanıp duruyorsun ve buradan çıkmanın bir yolunu bulamadın ama var olduğuna inanıyorsun, ya da bir fikrin var ama bunu nasıl hayata geçireceğinden emin değilsin, belki kariyerine bambaşka bir alanda yön vermek istiyorsun ama nereden başlayacağını bilmiyorsun, kim bilir belki de kendi işinin sahibisin, işini geliştirmek ve daha ileriye taşımak istiyorsun. Çoğumuz içimizde bir potansiyel olduğuna inanırız ama hareket geçecek enerjiyi bulamayız. Her zaman yol gösterecek bir rehbere ihtiyacımız vardır. Girişim Savaşçısı programı sana hem fiziksel hem mental sıra dışı bir yolculuk yaptırarak içindeki enerjiyi bulmayı ve onu kullanmayı öğretecek.

Ahu YücelHani bir şeylerin eksik olduğunu hisseder, ne olduğunu net olarak keşfedemez ve probleminizi çözmek için bir dost eline ihtiyaç duyarsınız ya. Tam da öyle çaresiz bir anda bu eğitim programını Facebook’ta keşfettim. İsmini duyar duymaz heyecanlandım. Çünkü ben de bir girişimciydim. Başarmaya çalışıyordum. Üstelik artık yalnız koşturmak ve uzman bir destek alamamaktan da yorgun düşmüştüm. Önüme gelen fırsatı tıkladım ve incelemeye başladım.  “Aman Allah’ım” dedim. “İşte bu tam benim ihtiyacım olan şey.” Hemen başvurdum ve elemelere katıldım. Kabul edildiğimde hayatımın artık eskisi gibi olamayacağını hissediyordum. Artık biliyorum. 

Serda Şen – Girişim Savaşçısında katıldığınız aktivitelerin ne kadar kısa sürede başarıyla karşılık bulacağını tahmin bile etmeniz mümkün değil. Deneyimlenen her uygulamanın değeri paha biçilemez, başarının verdiği mutluluk kıyas kabul etmez ve programda kazanılan dostlukların yeri ise tartışılamaz. Zamanı iyi yönetin ve kendinize ister bir gelecek yaratın isterseniz de bir vizyon belirleyin, seçim sizin.

Girişim Savaşçısı 6. Dönemi 25 Nisan’da başlıyor. Bilgi ve başvuru için: www.girisimsavascisi.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here