Girişimci Kulübü

Girişimci Kulübü
Girişimci Kulübü
Girişimci Kulübü
Girişimci Kulübü

Girişimci Kulübü

Son dönemde girişimcilere destek projeleri gittikçe artıyor. Bu konuda bir destek de mobil operatör Avea’dan geldi. Şirket, başarı kazanmış firmaları kuran girişimcileri tek çatı altında bir araya getirmek için ‘Girişimci Kulübü’ kurdu. Türkiye’de girişimciliği özendirme ve destekleme misyonuyla faaliyet gösterecek olan bu yeni platform, aynı zamanda girişimcilerin bir araya gelerek iletişim imkânı bulacakları, önemli konuşmacıların ağırlanacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Girişimci Kulübü kapsamında Türkiye’nin önde gelen girişimcileri belirli periyotlarla bir araya gelerek, dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirecek ve gelecek vizyonlarını paylaşacak. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Avea CEO’su Erkan Akdemir, 74 milyon nüfuslu Türkiye’nin zenginleşmesinin yolunun girişimcilikten geçtiğini, 2011 yılında Avrupa’da yaşanan krize rağmen Türkiye’nin girişimcilik notunun 11,9’a yükseldiğini söyledi.

Küresel Girişimcilik Raporu’na göre son bir yılda yeni iş sahibi olan girişimcilerin oranı ise yüzde 5,1’den yüzde 6’ya yükseldiğini belirten Akdemir, “Çin’i dünyanın üretim üssü, Hindistan’ı dünyanın yazılım merkezi, İsrail’i inovasyon merkezi yapan faktörler girişimcilik ruhları ve teknolojiyi kılavuz almaları. Acil durumlardaki kan ihtiyacı gibi Türkiye’nin ihtiyacı olan da girişimci kanı. Girişimcilik ruhunu yeniden yorumlayarak damarlarımızda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkartacak girişimci kanı dolaşmalı diyoruz.” diye konuştu.

Zaman – Girişimci Kulübü – Girişimci Kulübü Kuruldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here