Girişimci Üniversiteli Yarışması’nın yeni dönemi başladı

Girişimci Üniversiteli Yarışması

Girişimcilik
Girişimci Üniversiteli Yarışması

Kazananın Türkiye’yi New York’daki Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Finali’nde destekleyeceği Girişimci Üniversiteli Yarışması’nın yeni dönemi için start verildi. Daikin’in ana sponsorluğu, Hürriyet’in medya sponsorluğunda gerçekleşecek olan yarışmaya 1 Temmuz 2013 -30 Eylül 2013 arasında başvuru yapılabilecek.

Tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın Türkiye elemelerinde rakipleri arasından sıyrılarak birinci olacak girişimci, dünyanın dört bir yanından gençlerin katılımıyla New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil ederek, 150 bin dolar değerindeki ürün, hizmet ve para ödülü için yarışma hakkı kazanacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Daikin Türkiye ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist’in katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın başvuruları 30 Eylül 2013 tarihine kadar devam edecek.

En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilere kapılarını açan yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17 – 19 Kasım tarihlerinde New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek ve 150 bin dolar tutarındaki nakit, ürün ve hizmetten oluşan ödülü kazanarak parlak fikirlerini hayata geçirme sansı yakalayacak.

Büyük jüri değerlendirecek

Türkiye elemelerinde genç yarışmacıların girişimleri; aralarında iş dünyasının önde gelen aktörlerinden oluşan 13 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Yapılacak son değerlendirme ile belirlenecek Türkiye birincisinin dışında, yarışmada “Sosyal Etki”, “Geleceği Gören Girişimci”, ve “İnovasyon” olmak üzere 4 kategoride ödüller verilecek. “

Bu yıl ilk defa Liseli Girişimci Ödülü de verilecek. Lisede öğrenim gören, yeni ürün geliştiren, sosyal projelere liderlik eden ya da bir iş planı olan gençlerin yarışacağı bu ödülde, ilk 3’e kalanlar New York’daki jüri tarafından değerlendirilip, büyük ödül için yarışacaklar.

JÜRİDE KİMLER VAR?

 1. – Daikin Türkiey CEO’su Hasan Önder
 2. -Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür
 3. -TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı
 4. -TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz
 5. -BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su Cemal Kişmir
 6. -KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan,
 7. -Doğa Okulları CEO Uğur Gazanker
 8. -Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı
 9. -Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak,
 10. -Escort Teknoloji Başkanı İbrahim Özer,
 11. -Etiya Genel Müdürü Ali Yılmaz
 12. -BKP Başkanı Burhan Karaçam
 13. -Erden Timur/ NEF İnşaat
 14. -Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here