Girişimciler için Motivasyon Sözleri

Girişimciler için Motivasyon Sözleri

Girişimci olmak isteyenler, yeni bir iş kurup büyütmek isteyenler veya var olan işini geliştirip farklı ve daha büyük bir pazara ulaştırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmakta ve bu artışla birlikte endişeler ve akıllardaki soru işaretleri de doğal olarak yükselişe geçmektedir.

Girişimci olma adımlarını atmaya çalışanların korktukları ve çekindikleri bir çok durum var olmakla birlikte, bunlardan kurtulmak veya kaçınmak için izlenebilecek yollar yaratılmaktadır. Girişimci için motive edici sözler ve genel olarak motivasyon desteği bu noktada su yüzüne çıkmaktadır. Girişimciliğin her anlamda cesarete dayandığı ve motivasyon destekli düşünebilme sayesinde geliştirildiği bir gerçektir.

Girişimcilik sözleri

Motivasyon sözleriSonucu önceden kestirilemeyen bir işe girişme, başlı başına bir endişe kapısı aralamakta ve girişimcinin bu yönde fazlasıyla gözünü korkutmaktadır. Basitçe ‘motive olmak’ diye adlandırabileceğimiz olgu sayesinde, kişi hem kendine olan güvenini yeniden kazanabilmekte, hem de girişimci adaylığına merhaba diyebileceği yola çıkabilmektedir.

Girişimci için motive edici sözler çok farklı şekillerde kişinin karşına çıkabilse de, dünya çapında bu tarz sözler ilham vermekte ve endişeleri az da olsa yenebilmeyi sağlamaktadır. Bu sözlerin dayandığı bazı mesajlar bulunmakla birlikte, bu mesajlar sayesinde tam ve sürekli motivasyon sağlanabilmektedir. Kişinin sevdiği işi yapmasına yönelten bazı sözler vardır ki, bunlar aracılığı ile kişinin yetenekleri ve ilgi alanları dahilinde bulunan işler kastedilmektedir. Bu işlerle uğraşarak kişi hem hoşlandığı işi yapabilmekte hem de bu sayede parasını kazanabilmektedir. Yani sevilen işi yapmak, motivasyonların başında gelmektedir.

Bir başka motive edici cümle konusu para kazanmak ile ilgilidir. Uzmanlar ve lider yöneticiler, girişimcileri, tek hedeflerinin hızlı para kazanma olmaması gerektiği konusunda uyarmaktadırlar. Bu kişileri motive etmekte ve yaptığı işe sadece para bazlı değil, genel olarak ve başarıyla yönelmesini sağlamaktadır. Eğer kişi, ortaklarla kurulacak bir girişim aşamasında ise, kesinlikle iyi ortaklar seçmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Bu sayede iş başarıya ve yüksek gelir hedefine ulaşabilmektedir. Bir başka motivasyon konusu ise işte acele etmekle alakalıdır.Acele etmenin asla kabul görmediği bir ortam olarak görünen girişimcilik, bu yolda yavaş ama net ve emin adımlarla yürümek gerektiği konusuna odaklanmaktadır. Ancak bu şekilde başarıya ulaşabileceği gerçeği ağır basmaktadır. En çok motive eden ve girişimcileri cesaretlendiren mesajlardan birisi ise çok çalışmaya yöneliktir. Çok çalışmanın başarıyla doğrudan alakalı olduğunu, hem uzmanlar hem de lider firma ve şirket yöneticileri tarafından doğrulandığı da bir gerçektir ve kabul görmektedir.

Dünya çapında, girişimci olmak isteyenleri ilgilendiren ve son zamanlarda ülkemizde de hızla artan araştırmalar neticesinde, motivasyonun yeni bir iş kurma ve iş yaşantısının hali hazırdaki dinamikleri ile doğrudan alakalı olduğu saptanmaktadır. Girişimci için motive edici sözler ve genel bağlamda motivasyonun kendisi sayesinde kişi, öncesinde kaybettiği veya hiç sahip olmadığını düşündüğü öz güvenini tekrar kazanabilmekte ve işinde başarıya ulaşma hedefine hızla yaklaşabilmektedir. Girişimci olmakla ilgili en belirgin özelliğin kesinlike bir belirsizlik hissi olduğunu söyleyenler, bu sebepledir ki, büyük bir korkuya kapılmakta ve başaramayacakları konusunda kesin düşüncelere kapılmaktadır. Yapacağı işin başarıya ulaşıp ulaşmadığını düşünmekten, yaptığı işe de gerektiği bir biçimde odaklanamayan bir çok insan, nihayetinde de başarısızlığa yenik düşmektedir. Gereken doğru ve efektif motivasyonlar ışığında, girişimci adayı bu endişeler çerçevesinde kendini olumlu yöne çekip geliştirebilmekte, kendine güvenerek ve yapacağı işe sarsılmaz bir biçimde inanarak, başarıya ulaşmak konusundaki bütün engelleri tek bir seferde kaldırabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here