Girişimcilere Yeni iş fikirleri
iş fikirleri

iş fikirleri
iş fikirleri
Girişimciler için düzenlediğimiz bu iş fikirlerinin bir çoğu yurt dışından, bazıları ise çok az örneği bulunan ama iyi kazandıran fikirler. Farklı sektörlerde yapılan bu iş fikirlerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.
1-iPad kiralama : iPad cihazları kiralamak bu sıra pek açığa çıkmamış bir iş fikri. Özellikle Fuarlarda tanıtım yapmak isteyenlere veya sunum yapmaya giden pazarlamacılar tarafından ilgi gören bu iş fikrini Türkiye’de yapanlar var. Kiralama fiyatları 50-150 Tl arasında değişen bu iş fikri sadece iPad kullanmayı merak edenler açısındanda tercih ediliyor. Unutmadan Amerikalı bir Girişimci ise sadece iPad değil diğer teknolojik ürün ve aksesuarları da kiralamaya başlamış . Oradaki fiyat ise 18-32 Dolar arasında. Son Not: Bu iş fikri seyahat eden kişilerdende büyük talep görüyor.
2- Mobil dondurma kamyonları : Hala ülkemizde olmayan veya az bulunan bu fikir yurt dışında çok güzel rağbet görüyor. Türkiye’de denemeleri yapılan ama bir türlü istenilen boyutta sokaklarda görülemeyen bu iş fikri
bayilik vermek açısından da önü açık bir sektör. Özellikle yurtdışında meşhur olan bu fikir bizde belediyelerin izin sistemlerine takıldığından dolayı bir türlü yaygınlaşamadı. Ama bu olmayacak demek de değil. Bir kaç büyük markamız bu
işe el atsa umarız küçük girişimcilerinde önü açılacaktır.
3-Hayvanlar için Tv Kanalı : İlginç ama gerçektende var. San Diego’da bulunan Dog tv 7/24 izlenebilen bir tv kanalı. Köpekleri sahipleri yokken eğlendirmeyi amaçlayan bu kanalda yayınları hayvan davranış uzmanları belirliyor. Fikir ilginç ama daha da ilginç olanı bu işin gelir kaynağı. Abonelik sistemi ile çalışan bu kablolu kanala müşteriler aylık 4.99 dolar ödüyor.
4-Çocuklar için taksi hizmeti : Bu iş fikri kısa mesafelerde çocuklara özel taksi kiralanması, bu fikrin bayanlara özel olanını duymuştuk. Şu an Kanada’nın Ottawa bölgesinde uygulayan firmanın ismi ise Fleurette Çocuk Taksi. Ana hedef kitlesi ise kalabalık servisle okula gitmek istemeyen çocuklar.
5- Tuvalet açmak : Sakın gülmeyin 🙂 Bu fikir Hollanda Amsterdam’da 2theloo adı altında işlek bir caddeye 2011 yılında açıldı. Açıldı ama öyle sıradan tuvaletler gibi değil oldukça lüks ve temiz olarak açıldı. Kirli iş Büyük para diyebileceğimiz bu fikir her işlek caddede olması gereken bir iş fikri. Saçmaladığımızı düşünmeyin İstanbul’da çok işlek bir caddede günde 3000 kişinin girdiği bir tuvalet 2 Tl’den günde 6.000 Tl * Ayda (30 gün) 180.000 Tl kazanır.
6-Yüzen Otel: Perulu mimar tarafından yapılan bu yüzen otelin farklı modellerine daha öncede raslamıştık. Yalnız bu seferki otel görüntüsünü biraz daha çok andırıyor. 16 modern odası bulunan bu gemide ilave olarak egzersiz odası, restoren ve oturma salonuda bulunuyor.
7- Mağara Restoranlar : Adriyatik denizine bakan bu mağara restoran Niş iş fikirlerine güzel bir örnek. İtalya’da bulunan mağara restoranın benzerleri ülkemizde de rastlamak mümkün.

BESTE PARK-TEL