Girişimcilerin Başarı Planı Hataları

Girişimciler başarılı olmak için plan yaparken kolayca bir çok hataya düşebiliyorlar. İşte bunlardan bazıları

1411052427-5-positive-ways-constructively-critique-employees

Gelecek Korkusu: Tüm iş adamları, yaptıkları başarı planlarına odaklanmalılardır. Ancak girişimcilerin odakları, sürekli daha önemli görünen olaylara ve durumlara kayar. Başarı planına sadık kalmak bu noktada bozulur.

Girişimciler, bu önemli görünen olaya yeterince ilgi gösterilmediğinde, gelecekte pişmanlık duyabileceklerini düşünür ve planlarına uymaktan vazgeçerler. İş hayatında sürprizler her zaman olmuştur ve olacaktırda. Bu nedenle girişimcilerimiz odaklarını planlarında tutmalı ve gelişen olayların değerlendirmesini iyi yapmalıdırlar. Basit sebeplerle onca emek verilen işlerini başarıya ulaştırmaktan yoksun kalmamlıdırlar.

Gerçek Liderlik: Girişimciler kendilerini iyi bir lider olarak görmek ve öyle davranmak zorundadırlar. Bunun dışında davranışlar farkedilmese dahi çalışanları ve işi olumsuz etkiler. Girişimci gerçek bir lider olduğunu unutmamalı ve buna göre davranmalıdır. Tüm çalışanlara eşit mesafede, adil ve teşvik edici olmalıdır. Başarı planları yapılırken her planda bulunması gereken özelliklerden biri liderliktir.

Gelecek Planı Olmayan Çalışan: Gelecek planı olmayan çalışan, hayatı düzenli ya da düzensiz demek değil, gelecekte olacaklar konusunda hevesli, çalıştığı işletmenin büyüdüğünü görmek isteyen, kendini daha yüksek bir pozisyonda görmek isteyen çalışanların bu özelliklerine sahip olmayan insanlardır. Bu durum işletmenin büyümesini engeller. Böyle bir çalışana sahip işletme, çalışanın yaptığı iş konusunda aşağıya çekilecek, gelişme gösteremeyecek ve yavaşlayacaktır. Bu durumu bertaraf etmek için çalışanlarla sürekli olarak konuşulmalı, bilgi alışverişi yapılmalı ve işletmenin geleceği konusunda heveslendirilmelidirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here