Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Girişimci için tecrübenin ve çıkarılan derslerin önemi büyüktür. Bu tecrübeleri yaşayarak edinmenin dışında farklı yollar da vardır.

girisim-filmleri

Herbiri bir ders niteliğinde, boş zamanlarınızı eğlenirken öğrenebileceğiniz aktivitelerle doldurmanın bir yolu, film izlemek… İşte sizler için derlediğimiz, her girişimcinin mutlak suretle izlemesi gereken 5 film.

1. Deli Man

1440001169_deli-man-movie-poster

Eğlenceli bir belgesel olan Deli Man 1930’lu yıllarda Amerika’da Deli Man adlı şirket hakkında oldukça etkili ve güçlü bir yapıtı sizlere sunuyor. Şirket sahipleri ile yapılan röportajları da içeren filmde işinizle nasıl ilgilenmeniz gerektiğini, ne kadar enerjik olmanız gerektiğini, kalitenin ve çalışan memnuniyetinin etkilerini görebileceksiniz.

2. Woman in Gold (Altınlı Kadın)

1440001208_the-woman-in-gold-movie-poster

Film, yaşlı, Yahudi bir kadının, Naziler tarafından 50 yıl önce ele geçirilen, ailesine ait, sanat eserlerini geri almak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Uzun ve oldukça zorlu yolda Avusturya hükümetine karşı hukuki bir savaş veren kadının hikayesi, hedeflerinize ulaşmak için nasıl mücadele etmeniz gerektiğini gözler önüne seriyor. En dibe vurduğunuzda hatta çıkmaz dediğiniz yollara girdiğinizde bile engelleri aşmak için her daim bir yol bulabileceğinizi hatırlayacaksınız.

3. The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

1440001242_the-wolf-of-wall-street-movie-poster

İş hayatının aydınlık ve karanlık yönlerini oldukça başarılı bir şekilde gözler önüne seren film, izleyicisine, nelerle karşılaşabileceği, haksızlıklar, hırsızlıklkar, dolandırıcılıklar hakkında müthiş bir deneyim kazandırıyor.

4. Boyhood (Çocukluk)

1440001265_boyhood-movie-poster

12 Yaşındaki bir çocuğun hayatını konu alan filmin en önemli özelliği, aynı aktörün 12 yıllık büyüme sürecinde filmde oynamış olmasıdır. Filmin en ünlü repliği ise, “Bir inek gördüğünüzde tüm ineklerin nasıl olacağını bilebilirsiniz, peki ya ineklerden biri mor renkte ise?” olarak geçmiştir. İnsanlara farklılığın hayatta ne gibi değişikliklere yol açabileceğini ve hayallerin peşinde koşmanın zorluklarının yanında mutluluğu da oldukça güzel bir şekilde açıklayan film 2014 yapımı.

5. The Queen (Kraliçe)

1440001300_the-queen-movie-poster

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Prenses Diana’nın ölümüne karşı verdiği tepkiyi ve oluşan ortamın idaresi konusunda tüyoları içeren film, Kraliçe Elizabeth’in üzüntüsüne de yer veriyor. Yönetim stratejileri konusunda ders niteliğinde bir film.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here