Girişimcilik semineri

Akbank, Deulcom International, Milliyet İK ile İnsankaynaklari.com, iş kurmak ya da işini geliştirmek isteyenlere yol göstermek için güçlerini birleştirdi ve Girişimcilik Semineri projesini oluşturdu.
Dört güçlü kurumun işbirliğiyle gerçekleşen ve geniş eğitim içeriğine sahip proje 23 Haziran 2007 de Deulcom International’ın İstanbul Beyoğlu, Bursa, Ankara ve İzmir’deki eğitim merkezlerinde başlayacak ve 10 hafta süreyle devam edecek.
Girişimcilik seminerleri aracılığıyla Türkiye genelinde 1000 kişiye eğitim hizmeti verilmesi amaçlanıyor. Seminerlere katılanlar, uzman isimlerle buluşacak ve “İş fikri nasıl bulunur, kim girişimci olur, iş için gerekli finansman nasıl sağlanır?” gibi soruların yanıtlarını deneyimli eğitimcilerden öğrenme fırsatı yakalayacak.
Kariyer yapmak, iş bulmak ya da mezun olmadan önce kendini geliştirmek isteyen herkese açık olan seminerlerde her katılımcı toplam 10 saat eğitim alacak. Seminer sonunda katılımcılara Deulcom International Katılım Sertifikası verilecek Seminer kapsamında bir de proje yarışması düzenlenecek. Yarışmada Türkiye proje birincisi seçilen kişi, 15 gün Malta’da İngilizce eğitimi kazanacak.


SEMİNER PROGRAMININ İÇERİĞİ


1. Kim girişimci olmalı, kim kazanır, kim batar, neden batar?
2. İş fikri nasıl bulunur, nasıl değerlendirilir, fizibilite nasıl yapılır?
3. Yeni iş kurma, hazır iş devralma veya franchise alma, firma yönetme ve ortaklık yapma
4. İş için gereken finansmanı belirleme ve sağlama
5. İş için doğru yeri seçme ve işyeri oluşturma
6. İşin stratejisini belirleme, odaklanma, yapılanma, pazarlama ve gelişme
7. Ürün ve hizmet pazarlama, talep belirleme, maliyet analizi ve fiyatlandırma
8. İş planı Hazırlama ve örnek iş planı çalışması.
Ayrıntılı bilgi

2 YORUMLAR

 1. Merhabalar,
  Girişimcilik seminerine katılmayı çok istiyorsum.Hatta 5-6 defa aradım ve nette de ilgili yazıları okudum.Ama fiyasko ne yazık ki. 24 ünde başlayacak kursta ne yazık ki hala belirsizlikler var.Eğitim 1 ay sürecek diye tüm gazetelerde okurken onlar sürekli değişiklik yaptılar 1 hafta sürecek dendi akşam 16 da bitecek dendi en son ise 9-14 arası 2 gün sürecek dendi.Ne demek bu organizasyon bozukluğu rezalet bence.

  Onun dışında 75 ytl diye duyurdukları rakam için aradığımda 88.50 ytl dendi.kdv eklenecekmiş sizce bunlar bu kuruluşlara yakışıyor mu.

  Kendilerinden havale yaptığım parayı iade istedim 3 gün önce hala param gelmedi.

  Kurumların ciddiyetsizliği belirsizliği ben genç bir girişimci olarak üzdü.

  Mine Karaman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here