Giyilebilir Teknolojiler ve Yeni iş fikirleri

  Teknoloji alanında iş fikirleri dikkat çekiyor. Giyilebilir Teknolojiler artık girişimcilerinde gündeminde, teknolojiyi yanımızda taşımak ve onları giymek tüketicilerin daha çok dikkatini çekiyor. bu yüzden bu alanda gelişen yakın geleceğin teknoloji dolu iş fikirlerinden sizlere bazı örnekler sunmak istedik.

  1- Yürüdükçe telefon şarj eden bot : Bu kez de botlar teknolojiye ayak uydurmuş. Kullanıcı yürümeye başladıkça botun içindeki ısı artıyor ve bu ısı enerjiye çevriliyor. Aynı şekilde telefonunuzu botun yanında bulunan özel bölmede muhafaza edebiliyorsunuz.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  2- Akıllı saatler : Apple’ın da üzerinde kafa yorduğu akıllı saatler gelecekte çok daha önemli bir role sahip olacak. Telefon aramaları yapabilen saatler standart bir saatin çok ötesinde bir donanıma sahip olacak.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  3- Telefon ve eldiven  : Cep telefonlarını bir yana bırakalım. Artık eldivenlerle de telefonlardaki gibi görüşme yapabiliyoruz. Bu özel eldivenin üzerinde SIM kart yuvası bulunuyor ve çağrı alıp arama yapabiliyoruz. Cihazın kulaklığı baş parmakta, mikrofonu ise serçe parmakta yer alıyor.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  4- Klavyeli pantolon : Siz hiç Bluetooth teknoloji pantolon giydiniz mi? Bilgisayara bağlanan pantolonun üzerinde bulunan klavye butonlarıyla yazı yazabiliyorsunuz. Pantolunun üzerinde aynı zamanda hoparlör de yer alıyor.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  5- Telefon şarj eden bikini : Güneş enerjisinin kullanım alanı yakın gelecekte daha da artacak. Bunun bir örneği de güneş enerjisi paneliyle donatılmış bikinide yer alıyor. Böylece kullanıcılar bir yandan kumsalda uzanırken diğer yandan telefonlarını yanı başlarında priz bulma derdi olmadan şarj edebiliyor. Böylece hem şarj sorunu bitiyor hem de bu soruna pratik bir çözüm bulunmuş oluyor.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  6- Nerede olduğunuzu otomatik paylaşıyor : Cebinize koyacağınız bu özel cihaz ile otomatik olarak gittiğiniz yerlerde check-in yapabiliyorsunuz. Facebook ve Foursquare’de yer paylaşımında sık sık bulunuyorsanız bu cihazı denemenizde fayda var.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  7- Bileklik şeklinde bir klavye…
  Daha çok askeri amaçla üretilen cihaz aynı zamanda su geçirmiyor.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  8- Gözlük ve Usb
  Uzaktan sıradan bir gözlüğe benzese de aslında ufak bir farkı var. Gözlük iki parça haline geldiğinde USB hafıza olarak da gözlüğünüzü kullanabiliyorsunuz.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  9- T-Shirt ve WiFi
  Bulunduğunuz bölgede WiFi sinyali var mı? Sinyalin gücü nasıl? Giydiğiniz bu özel T-Shirt ile bunu öğrenebiliyorsunuz.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  10- Casus Kamera
  Bugün olduğu gibi yakın gelecekte de sık sık kullanılacağı şüphesiz bir cihaz: Casus kamera..

  10
  iş fikirleri

  11- Klimalı Gömlek
  Yazın sıcaktan bunalanlar için üretilen bu özel gömleğin üzerinde yer alan fan ile aşırı sıcak kabusu da bitiyor.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  12- Metal bulan Terlikler
  Metal dedektörü özelliğine sahip olan bu özel terliklerle metallerin yerini anında tespit edebiliyorsunuz.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  13- Bisikletçiler için Sinyal veren Kıyafetler
  Daha çok bisiklet kullanıcıları için tasarlanan bu özel giysi, frene basıldığında kırmızı yanıyor.

  iş fikirleri
  iş fikirleri

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here