Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Devam Ediyor

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Devam Ediyor
Global Üniversiteli Girişimci
Global Üniversiteli Girişimci

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvurular devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre, Vodafone’un ana sponsorluğunda, Akbank’ın katkılarıyla düzenlenecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvurular alınmaya devam ediyor.

En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilere kapılarını açan yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17 – 19 Kasım tarihlerinde New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek ve 200 bin dolarlık büyük ödülü kazanarak parlak fikirlerini hayata geçirme sansı yakalayacak.

Türkiye elemelerinde genç yarışmacıların girişimleri; aralarında Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş gibi isimlerin bulunduğu, iş dünyasının önde gelen aktörlerinden oluşan 13 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Yapılacak son değerlendirme ile belirlenecek Türkiye birincisinin dışında, yarışmada “Sosyal Etki”, “Geleceği Gören Girişimci”, “Mobil İnternet Girişimcisi (Vodafone Özel Ödülü)” ve “İnovasyon” olmak üzere 4 kategoride ödüller verilecek. “Vodafone Özel Mobil Internet Kategorisi”nde yarışmacılar, birinciliğin yanında Vodafone Smart Tab 10 için de yarışacak. Yarışmaya başvular www.universiteligirisimci.com üzerinden 30 Eylül’e kadar yapılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here