Gloria Jeans Bayilik

Gloria Jeans Bayilik
Gloria jeans bayilik

Gloria Jeans Coffees 1979 yılında Chicago’nun Illinois olarak bilinen küçük kasabasında Gloria Jean Kvetco’nun bir hediyelik eşya dükkanı satın alması ile başladı. Bir süre sonra dükkanını bir çeşit gurme kahve dükkanına dönüştüren Gloria Jean Kvetco birkaç yıl içinde mağaza sayısını 11’e yükseltti ve 1986 yılında franchise vermeye karar verdi. 1991’de “Yılın Girişimci Şirketi” seçilen Gloria Jean’s Coffees kısa sürede Kuzey Amerika’nın en büyük kahve zinciri haline geldi.

Gloria jeans bayilik

1995 yılında Avustralyalı iş adamı ve kahve uzmanı Nabi Saleh, ortağı Peter Irvine ile beraber Gloria Jean’s Coffees’in Avustralya Master Franchise hakkını satın aldı. 1996 yılında Miranda’da (NSW) ilk şubelerini açtılar. Avustralya, kısa bir zaman içerisinde Gloria Jean’s Coffees’in en hızlı büyüyen pazarı haline geldi.

2004 yılında ABD’ye geri dönen Nabi Saleh ve Peter Irvine, Gloria Jean’s Coffees‘in üretim ve uluslararası isim haklarını satın aldılar. Gloria Jean’s Coffees ABD ise ülke sınırları içerisinde özerk kalarak faaliyetlerine devam etti.
Nabi Saleh ve Peter Irvine, 2009 yılında ABD’den ülke içindeki haklarını da satın alarak markanın tüm dünya üzerindeki sahibi oldular.

Gloria Jean’s Coffees’in Türkiye serüveni ise; 1999 yılında İstanbul Mydonose Showland’de ilk şubesini açmasıyla başladı. Avustralya, 2012 yılı Haziran ayında Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile resmi Master Franchise anlaşmasını yeniledi ve Gloria Jean’s Coffees yeni şubelerinde sevenleriyle tekrar buluştu.

İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Gloria Jean’s Coffees bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede 1200’den fazla şubesinde hizmet vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşmaktadır.

Gloria Jeans Coffees Bayilik Başvuru Adresi
GRUP DNC GIDA SAN. VE TIC. A.S.
Yeşilova Mah. Akdeniz Cad. No:1-7 K.Çekmece/ ISTANBUL
Telefon : +90 212 425 95 00
Fax : +90 212 425 95 50
Email : [email protected]

2 YORUMLAR

  1. merhabalar ben ukraynada dnipropetrovsk sehrinde yasiyorum.ben bu sehirde sizin bayiliginizi gormedim.burada boyle bir bayilik dusunurmusunuz.eger uygunsa sartlariniz neler iyigunler

  2. selamun aleyküm.ben bursa/inegölden yazıyorum.ben inegöl ün kalabalık yerine ya da avm ye kahve dukkanı franchise açmak istiyorum.fiyat konusunda ve başlangıç hakkında bilgi almak istiyorum.teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here