Göçmen Börekçisi Bayilik Vererek Büyüyor

Balkanların göçmen böreğini Kocaeli’nde üreterek Türk halkına sevdiren Göçmen Börekçisi, İstanbul’dan, Adapazarı’na,Tokat’tan, Ankara’ya kadar Türkiye genelindeki bayilik sayısını 55 ‘e çıkardı. Mütevazı bir aile şirketi olarak yola koyulan Dönmez ailesinin giderek büyüttüğü firma, bugün kurumsallaşma yolunda ilerliyor. Göçmen Börekçisi’nin kurucusu İlker Dönmez, aile olarak Selanik göçmeni olduklarını, Balkanlara ait olan ve Türk halkının damak tadına uygun olarak değişikliklere uğrayan göçen böreğini Kocaeli’nde 650 metrekare alanda üretmeye başladıklarını anlattı.

Göçmen Börekçisi
Göçmen Börekçisi

Toplam 60 kişilik ekibiyle, farklı çeşitlerde günlük 1,5 ton üretim kapasitesine sahip olan Göçmen Börekçisi’nin 2004 ‘te işe başladığını ve logosunu tescillediğini belirten Dönmez, şu anda İstanbul’dan, Adapazarı’na,Tokat’tan, Ankara’ya kadar Türkiye genelindeki bayilik sayısını 55 ‘e çıkardıklarını, bu sene Bursa’ya da yeni bir bayi açmayı planladıklarını söyledi.

Dönmez, lezzet kaybını önlemek için böreklerinin tezgahta günlük olarak muhafaza edildiğine, ertesi güne kalan pişmiş ürünün satışının söz konusu olmadığını vurgulayarak, “Bizim böreğimizin lezzeti, sahip olduğumuz standartları her yeni bayide uyguluyor olmamızdan kaynaklanıyor. Çiğ olarak bayiye gönderdiğimiz böreklerimiz eksi 18 derecede saklanıyor. 4 gün raf ömrü var. Pişince de 1,5 saat içinde tüketilmesi gerekir” dedi.

Bayilikte anahtar teslim dükkan yapmadıklarını, ancak belli standartları uygulattıklarını anlatan Dönmez, müşteri memnuniyetine yönelik anketler yaptıklarını, personel eğitimi için halk eğitim merkezinden destek aldıklarını ve şu anda 40 personelin ustalık belgesi aldığını vurguladı. Artık tanınan bir marka olduklarını ifade eden Dönmez, “Kocaeli’nde bu tonajda çalışan başka bir firma yok. Hedefimiz, firmamızı kurumsal bir yapıya kavuşturmak, Türkiye’nin tamamına hitap ederek, sayılı börekçiler arasında yer almak” diye konuştu.

Göçmen Börekçisi Bayilik ieltişim Bilgileri
Adres: Güney Mh. Eşref Bitlis Caddesi. Petrolcüler İş Hanı
No:119 A-B Körfez – Kocaeli
Telefon : +90 262 526 60 06
Web : www.gocmenborekcisi.com

1 YORUM

  1. ankara eryaman semtinde oturoyorum çağdaş marketten bu ürünü severek alıp yiyorduk fakat maliyeti kutarmıyor satılmıyor gerekçesiyle getirmiyorlar eryaman semtinde nerede bulabilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here