Gold Bilgisayar

10

Şu an için 100 mağazaya sahip olduklarını söyleyen Özcan Ceyhan, “1470 kişiye iş sağlıyoruz, francihiselerimiz olmadan 700 kişi bizimle çalışıyor. 2009’u 553 milyon TL ciro ile kapattık. 2010 yılında ise yüzde 10 büyüme bekliyoruz. 2010’da mağaza sayımızı 200’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Son yıllarda yabancı yatırımlı elektronik şirketlerinin Türkiye’de yatırımlarını artırması üzerine yerli tedarikçiler de harekete geçti. Müşteri memnuniyeti ile devamlılık sağlamayı hedefleyen Gold Bilgisayar yeni bir kampanyaya başladı. Gold Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan’ın verdiği bilgiye göre, fiyat aralığına göre hizmet paketi hazırlandı. Bu paket 3 gruba ayrılıyor.

Birinci grupta, alınan ürün bir yıl boyunca normal arıza yaparsa müşteri hiç kesintisiz ürün fiyatını geri alıyor. İkinci pakette, kırılan, çalınan ürünlerin ilk 6 ayda yüzde 30, ikinci altı ayda ise yüzde 40 kesinti ile bedeli iade ediliyor. “Bu üründen sıkıldım” diyenleri sevindirecek üçüncü pakette de belli bir kesinti ile ürün geri alınacak. Ceyhan, bu şekilde cironun yüzde 4 artacağını söyledi.


GERİ DÖNÜŞÜM REYONU
Bu memnuniyet paketini müşterileri Gold Bilgisayar çatısı altında tutmak için yaptıklarını söyleyen Ceyhan, paketle hem müşteri devamlılığı sağlayacaklarını, hem de ürünleri geri dönüşüm reyonunda satarak ekonomiye kazandıracaklarını söyledi. Ceyhan, “Bahçelievler ve Altunizade mağazalarında geri dönüşüm ürünlerinden oluşan bir fırsat reyonu yapacağız. Ürünlere 1 yıl garanti vereceğiz ve fiyatları da uygun nitelikte olacak” diye konuştu. Şu an 14 tane alışveriş merkezinde mağazaları bulunduğunu belirten Ceyhan, “AVM’lerde çok iş yapıyoruz. Cadde mağazalarına ise alışveriş yapacaklar geliyor” dedi.

2 YORUMLAR

  1. ARkadaşla aynı kanaatteyim. İlgi sıfır, müşteri hizmetleri ile görüşmek mümkün değil. Yarım saat telefonda bekledim ama kimse cevaplamadı. Hiçbir yetkiliye ulaşmak mümkün değil. İnsan sanki büyük bir şirketle değil de soyut ve organize olmuş bir dolandırıcılık şirketi ile karşı karşıya olduğu zannına kapılıyor. Benim Asus anakartım bozuldu, bana 360 TL’lik anakart yerine 120 TL’lik bir anakart gönderivermişler..eheheheh, Ben de Eskişehir mağazasından geriye iade ettim. Ürünümün aynını ya da aynı bedelde bir ödeme ya da hediye çeki talep ettim. Derdimi anlatmak için İstanbul’da bir tek şahıs bulmam mümkün olmadı. Bu işte bir iş var, patlar ya, bakalım ne olcak.

  2. 1.5 aydır telefonumu alamıyorum serviste yok parca bekleniyor yok daha tamir olmadı yok 33 iş gününde yani 2 ay tamir süresi var bu üçüncü arızası kimse ilgilenmiyo iş malı satana kadar sattıktan sonra bosveriyolar müşteri memnuniyeti sıfır hizmet berbat ben ömrümde böyle saçma sapan bi maza görmedim kimseyede gold bilgisayardan bi şey almasını tavsiye etmem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here