Gold Pc’de franchise fırsatı

Gold Bilgisayar, “TeknoMobile” ve “TeknoTime” adı altında iki yeni franchise modeli oluşturdu. Büyük şehirlerin yanı sıra Anadolu’daki tüm bayiler de “Gold” ça tısı altında toplanacak.


Teknoloji perakendeciliğinde giderek kızışan rekabet, doğal olarak bu alanda yaygınlaşmayı getiriyor. Birçok teknoloji marketi, Türkiye’nin dört bir yanına “cep” bayiler açıyor. Gold Bilgisayar, TeknoMobil ve Tek­noTime konseptleriyle bu arışa katılıyor. Şirketin amacı, neredeyse her köşe başına bir “Gold” levhası asmak…


Gold Bilgisayar çatısı altındaki Tekno­Mobile ve TeknoTime bayilerini franchising yöntemiyle yaygınlaştıracak. Gold’un franchise vermek için ise halihazırda faaliyetini sürdüren küçük bayileri tercih ettiği belirtiliyor. Böylece sadece büyük şehirlerdeki değil, Anadolu’daki birçok bayiyi de Gold çatısı altında toplamayı hedeflediklerini belirten Gold Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Kamil Şenol, bu bayilere uygun şartlarda satın alma, reklam ve pazarlama faaliyetinin yanı sıra daha düşük banka komisyonu fırsatı sunduklarını açıklıyor.


Franchise Kolaylaştı
Gold Bilgisayar, daha önce de özellikle Anadolu’daki büyük marketleri açarken franchise yöntemini tercih ediyordu. Şenol, bu iki yeni markada franchise koşul­larının yumuşatıldığını söylüyor. Büyük çaplı Gold teknoloji marketleri için franchise verilirken, öncelikli şart satın alınan tüm ürünlerin Gold’dan temin edilmesiydi. Şimdi TeknoTime için ürünlerin yüzde 70’inin Gold’dan alınması yeterli. Tabi teminat mektubu ve sektör deneyimi de aranan koşullar arasındaki yerini yine koruyor… Gold Bilgisayar’ın cep telefonu bayilerini bir araya topladığı TeknoMobile mağazalarında satılan ürünlerin başın da, adı üstünde cep telefonu geliyor. Ancak MP3 çalar, dijital fotoğraf makineleri ve küçük ev aletleri gibi ürünleri de bu mağazalarda bulmak mümkün. Tüm Gold mağazalarında yaklaşık 30 bin cep telefonu satıldığı göz önüne alınırsa, bu bayilerin Gold’un pazar payı açısından ne derece önemli olduğu da ortaya çıkıyor. Kamil Şenol da bu konseptin TeknoTime’dan daha hızlı yaygınlaştığını belirtiyor.


Tüm bilgisayar ürünlerinin satıldığı TeknoTime’ların sayısı ise henüz 6. Bu yılın sonuna kadar SO TeknoTime mağaza­sına ulaşılması planlanıyor. Şenol, özellikle Anadolu’daki bayileri hedeflediklerini söylüyor. Şenol’a göre, rekabet avantajını gören diğer güçlü zincirler de kısa zamanda benzer bir yöntemle Anadolu’da yayılmaya başlayacak.
Bayilik başvurusu için linke tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here