Gönül Kahvesi dünyaya açılıyor

İzmir’den doğan kahve zinciri Gönül Kahvesi, bir yandan Türkiye geneline yayılırken, 2010 yılında yurtdışına açılma planları yapıyor.
Gönül Kahvesi’nin kurucusu Yaman Yardımcı, 2009 yılı ciro hedeflerinin 25 milyon TL olduğunu, şube sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi. 2002’de İzmir’de kurulan Gönül Kahvesi, 2006 yılından beri franchise yöntemiyle büyüyor. 5’i kendilerine ait diğerleri franchise olmak üzere şu anda 21 mağazaları bulunduğunu aktaran Yardımcı, hedeflerinin 40 şubeyi aşmak olduğunu ifade etti.

800 bin TL ciro
Bütün büyük illerde bulunduklarını ve aylık 800 bin TL ciro elde ettiklerini dile getiren Yardımcı, İstanbul’da büyük merkezlerde yer almadıklarını yeni hedeflerinin varlıklarını güçlendirmek olduğunu kaydetti. Yardımcı, “Şu anda sözleşmesi imzalanmakta olan yerler var. Bağdat Caddesi, Ataşehir, Bostancı, Göztepe gibi muhitlerde olmak istiyoruz. Netleşen yok şu anda ama hepsinde olacağız. Krizde de boşalan yerler var. Kiralar da biraz daha uygun. Ankara’da da dört yere bakıyoruz. Büyükşehirlerde merkezi yerlerde olacağız” diye konuştu.

Yurtdışına açılım
Yardımcı, tüm Anadolu’yu da hedeflediklerini dile getirerek, lojistik olarak Türkiye’nin her köşesinde olacaklarını, tarz olarak Türk insanını sıcak karşılayan bir yapıları olduğunu kaydetti. Farklı konseptleri olduğunu ve Osmanlı kahvesine vurgu yaptıklarını dile getiren Yardımcı, “Yurtdışına da açılmak istiyoruz. Avrupa’dan, Rusya’dan, Körfez ülkelerinden ciddi talep geliyor. 2010 yılının ikinci yarısında yurtdışına da açılmayı düşünüyoruz” dedi.

Sıcak konsept
Osmanlı kahvesine vurgu yaptıklarını, Anadolu medeniyetlerinden birtakım değerleri de bünyelerine katarak, sıcak kendilerine has bir konsept oluşturduklarını aktaran Yardımcı, dekorasyon ve ürün olarak sıradışı lezzetleri hedeflediklerini kaydetti. Yaman Yardımcı, “Ana tarzımız Türk kahvesini hakettiği yere getirebilmek” dedi.

4 YORUMLAR

 1. yasemin aksu hanımla aynı düşüncedeyim
  kadınlarımıza fırsat verilmeli artık bencede
  eğer fırsat verilirse eminimki hertürlü işin altından biz kadınlar kalakrız
  özellikle türk kadınılarının .

 2. ben ev hanımı bayanım kendi işimi kurmak isityorum fakat uzun zamandırda araştırma yapıp bir çok yerlere ileti attım bayilikler için ama ne yazıkki bir sermaye olmayınca askıda kaldı hepsi
  benim firma sahiplerinden ricam bayilik verirken biz iş kurmak isteyen ev hanımları için ayrı bir bayilik sistemi geliştirseler olmazmı bizler de çalışma hayatına atılalım yıllardır evlerimizde boğaz tokluğuna ev işçiliği yapıyoruz çocuklarımız büyüdü artık kendimiz için çalışma zamanı geldi ev hanımlarının iş hayatına atılması için bayilik sisteminizde bizlere yönelik farklı bir uygulama yapsanız bizde kendi işimizin sahibi olabilsek

 3. harika bir fikir türk kahvesi yerini blacaktır
  bayilik için şartlar nelerdir
  maliyeti ni öğrenebilirmiyim
  ben yıllarca aşçılık yaptım böyle bi iş düşünebilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here