Google Geleceğin Ofisini İnşa Ediyor

Google Geleceğin Ofisini İnşa Ediyor 1
Google ofis

Google, Kaliforniya’da geleceğin ofisi olarak nitelendirilen ilginç bir mimariye ve mükemmel bir teknolojik donanıma sahip üssünü inşa ediyor.

Kaliforniya, Kuzey Babyshore’da yapılması planlanan Google’ın yeni ofisi, şu anda Linkedin’in bulunduğu yere yapılacak. Linkedin ve Google arasında bununla ilgili bir anlaşma yapıldığı da Silikon Vadisi Ticaret Günlüğü tarafından açıklandı.

google-gelecegin-kampusu-ussu-ofisi
Google yeni ofisi

Buna göre Google tarafından 215 milyon dolarlık, Linkedin tarafından ise 331 milyon dolarlık ödeme yapması planlanıyor. Ödemelerin ardından, Linkedin, Google’ın sahip olduğu 2 binaya yerleşecek ve Google’da Linkedin’in binasının olduğu yere yeni kampüsünü kuracak.

Anlaşmadan iki firmanın da karlı çıkacağı hesaplanıyor. Bunun nedeni ise Google’ın daha geniş bir alana ihtiyaç duyması ve Linkedin’in ise Sunnyvale binasına daha da yaklaşması olarak göze çarpıyor.

google-yeni-binasi
Google Ofis

Google‘ın yeni kampüsünün Danimarkalı Biarke Ingels ve Thomas Heatwick adlı tarafından tasarlanacağı açıklandı. Google’ın orijinal blog’undan ise yeni kampüsün ütopik bir yapısı olacağı ve doğa ile barışık bir merkez kurulacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here