Google Glass İşletim Sistemi

Google’ın son projesi Glass’ın işletim sistemi belli oldu: Tahmin edildiği üzere, Android. Son zamanlarda üstüne fazlasıyla düştüğü projesiyle gündeme gelen Google, Glass üzerindeki çalışmaları tamamlamış olmalı ki; teknoloji dünyasından gelen soruları cevaplamaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda teknik detayların paylaşıldığı cihazın 1500 Dolar gibi bir etiket fiyatıyla piyasaya çıkması bekleniyor.

 

Google Glass İşletim Sistemi
Google Glass İşletim Sistemi

Google Glass özetle anlatılmak istense, kuşkusuz bir akıllı telefonla yapılacak tüm işlemlerin sesli ve görüntülü komutlarla gerçekleştirildiğinden bahsedilir. Yani görüşme yapabilir, resim/video kaydı yapabilir, mesajlar-kitap ve sosyal ağları inceleyebilirsiniz. Tek yapılması gereken Bluetooth 4.0 ve üstü bir haberleşme sağlamak. Google Glass’ın tüm özelliklerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Google’ın son zamanlardaki popülerlik konusu ise, Glass’ta kullanılacak işletim sisteminin ne olduğu. Birkaç araştırma kurumlarının yaptığı ankette %91 aynı cevap verildi: Android. Evet, Glass’ın işletim sistemi Android olacak. Donanım, yazılım ve pazarlama anlamında bu üçlüyü tamamlayarak tek elde toplamak isteyen Google, güçlerini birleştirdi. Google CEO’su Larry Page, Google Glass’ta Android işletim sisteminin kullanılacağını doğruladı.
Akıllardaki tek soru; iOS ve Windows Phone gibi işletim sistemlerine de sağlıklı bir destek sunulacak mı? Merakla bekliyoruz.

Google Glass Nasıl Kullanılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here