Google, Hangi Reklamların Telefon İle Dönüş Sağladığını Takip Ediyor

İnternet reklamlarının vazgeçilmezi olan Google AdWords artık hangi reklam sayesinde telefonla size ulaşıldığını takip ediyor.

4982722491_24b29a4516_o

Geçtiğimiz yıl boyunca Google AdWords reklam platformu tarafından bir çok yeni ürün tanıtıldı ve kullanıma sunuldu. Bu ürünler arasında, telefon numaralarının linklenebildiğini ve direkt olarak reklam üzerinden telefon araması yapılabildiğini de gördük. Ancak şu ana kadar bu telefon aramalarının istatistiklerini tutamıyor, ne derecede etkili olduklarını göremiyorduk. Bugün itibariyle konsepte eklenen Website Call Conversions adlı geliştirme ile artık telefon görüşmelerinin bilgilerini öğrenebiliyoruz.

Kullandığınız reklam sayesinde sitenize ya da linklediğiniz adrese ulaşan kullanıcıların sitenizde bulunan telefon numarasına tıklayıp tıklamadıklarını ya da bomil cihazlarla direkt olarak arayıp aramadıklarını, kaç defa bu yöntemle arandığınızı artık görebiliyorsunuz.

untitled-drawing-50

İnternet reklamlarının en önemli özelliği takip edilebilir olmalarıdır. Yani bir reklamın kaç kere görüldüğünü, kaç kere tıklandığını, tıklayanların sizin firmanızla ne derecede ilgilendiğini ve daha bir çok istatistiki bilgiyi görebiliyoruz. Ancak telefon numaraları hakkında şu ana kadar bir çalışma bulunmuyordu.

Google’ın yeni geliştirmesi sayesinde artık telefon aramalarınızın hangilerinin ya da kaç tanesinin reklamlar sayesinde geldiğini bileceğiz. Bu sayesede reklamları ve telefon numaraların görünürlüğünü optimum seviyeye getirmek te elimizde.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here