Google Maps’le iş ara

Amerikalı bir senaryo yazarı Google Maps üzerinde hazırladığı özgeçmişi ile iş arıyor. CV’nin sahibinin sanal alemde şimdiden birçok taraftarı var.

Teknolojinin sunduğu imkanlar arttıkça giderek daha fazla insan iş bulmak için yaratıcılığı ile teknolojinin nimetlerini bir araya getiriyor. En son yaratıcı CV örneği haberi ise Google Maps’ten geldi. Google Maps üzerinde sistemin özelliklerini kullanarak kendini tanıtan Ed Hamilton, son günlerde haklı bir ilgiyi üzerine çekiyor. Mesleği senaryo yazarlığı olan Hamilton bu alandaki tüm yeteneğini de ortaya koyarak hareketli ve konuşur gibi bir dille hazırlamış CV’sini. Hamilton’un özgeçmişi sadece Google Maps’te yayılmakla kalmamış çeşitli forumlarda da tartışılıyor.

Hamilton önce ev adresinin bulunduğu noktaya bir raptiye iliştirmiş, ikinci raptiyeyi ise mezun olduğu üniversiteye iliştirmiş. Daha sonra çalıştığı yerlere de birer raptiye iliştirmiş. Raptiyelerin iliştirildiği noktalarda açılan bilgi pencerelerinde kısa, öz ve etkili bir dille tecrübelerini paylaşmış. Üstelik bu metinleri kaleme alırken acımasızca dürüst ve eğlenceli bir dil kullanmış.

İş dünyasının tepkisi tartışılıyor

Hamilton’un yaptığının klasik bir CV yazma tekniği olmadığı ortada. Ancak yaratıcılık açısından birçok insanın gözünde tam puan alan bu CV’nin bugünün iş dünyası için yeterince ciddi ve profesyonel olmadığını düşünenler de var. “21’inci yüzyılın dahisi”nin tartışıldığı forumlarda CV’ye gelen tepkiler de oldukça ilginç. Bir reklam ajansı sahibi olsa kesinlikle kendisini görüşmeye çağıracağını söyleyenler kadar iş dünyasının bürokratik dev şirketlerinin bu CV ile ilgilenmeyeceğini düşünenler de var. Sağlık, teknoloji, perakende gibi işi para kazanmak olan şirketlerde böyle bir CV’nin nasıl etkili olamayacağına inanmadığını belirten biri ise “Üzülmeyin, bu kadar yaratıcı bir kişinin de böyle şirketlerle işi olmaz zaten” yorumunda bulunuyor.
Kaynak:İşteinsan

2 YORUMLAR

  1. EVET KATILIYIRUM kaliteli iş aramak yada kendinizden bilgi ve becerilerinizden eminseniz profosyenelseniz her zaman çalıştıgınız işte mutlu olamıyorsunuz o yüzden çogu insan girişimci oluyor bence her zaman gelişime açık olmalı yoksa iş veren yada işçi olsun her kes yaya kalabiliyor ben babamdan babamda babasından öndedir lafı bilgi beceri olmasa bile teknoloji için söylenebilir 50 yıl öncesi ile 50 yıl sonrası heralde arabalar havada gezecek ve park sorunu havada olacak düşünsenize yeni araba almışız hayatım eve çabuk gelmek istersen yerden gel havada trafik çok yogun bu gün ve gençleri düşünün her şeyin en yenisini istiyorlar yerde giden arabalar havada gidenlerden ucuz olur heralde evim taşıma yemek hizmetleri
    büyükçekmece 5392803719 nevim1966@hotmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here