Google Play Yenilendi

Google Play Web Sitesi

Google Play Yenilendi
Google Play Yenilendi

Google, geçtiğimiz aylarda düzenlediği I/O geliştirici konferansında Google Play‘in web sitesi için verdiği tasarım değişikliği sözünü yerine getirdi. Google Play‘in yenilenen masaüstü web sitesi, Android’deki kutucuklu arayüzü temel alıyor. Masaüstündeki ekran boşluğunu da kullanan Google, sol tarafa yerleştirdiği gezinti çubuğuyla da filmler, müzikler, kitaplar gibi diğer hizmetlerine kolay erişim sunuyor. Ancak gezinti çubuğu, Türkiye’de sunulmayan bu hizmetleri haliyle göstermiyor. Aşağıda Google Play‘in daha fazla seçenek sunan İngilizce sayfasını görebilirsiniz. Google Play Web Sitesi 

Google Play Web Sitesi Yenilendi
Google Play Web Sitesi Yenilendi

Yeni Google Maps iOS’ta

Yeni Google Maps iOS'ta
Yeni Google Maps iOS’ta

Google Maps yapmış olduğu değişiklikleri iOS’a da entegre etti. Harita servisinde değişikliğe giden Google, birçok yenilik barındıran yeni harita uygulamasını iOS işletim sistemleri içinde aktif hale getirdi. Yenilenen Google Maps, iPad desteğiyle birlikte App Store‘dan indirilebiliyor. İlk kez Mayıs ayında düzenlenen I/O konferansında tanıtılan yeni Google Maps, öncelikle web versiyonuyla kullanıcı karşısına çıkmıştı. Gerekli testleri tamamlayan arama motoru devi, iki büyük mobil platform için de servisin yeni uygulamalarını yayına aldı. Daha önce davetiye ile kullanıcılara deneme şansı veren Google, halen önizleme sürümünde olan uygulamayı herkese açtı.

Son gelişmeyle birlikte yenilenen Google Maps’e web ve mobilden ulaşmak mümkün olacak. Web arayüzünde gereksiz düğme ve panellerin yerine, daha işlevsel hale getirilen arama çubuğu bulunuyor. Yeniliklerin içinde geliştirilen navigasyon sistemi ve daha verimli hale getirilen keşif seçenekleri bulunuyor. Ayrıca artık rota oluşturma, güncel trafik durumu ve alternatif yol önerileri gibi becerilere sahip olan navigasyon özelliğine ek olarak Google Maps artık konum tabanlı mekan değerlendirme servisi olarak da kullanıcılara hizmet veriyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here