Google Translate, Sokak Tabelalarını da Çeviriyor

4

Google Translate’in akıllı cihaz uygulaması artık sokak tabelalarını simultane olarak çeviriyor.

google-translate-1

Yakın bir zamanda ortaya atılan, evrensel dil çevirici araçları artık gerçek. Google, Tanslate adlı hizmeti adı altında yayınladığı yeni güncellemede sokak tabelalarının simultane olarak çevirilebilmesini sağlayan eklentiyi tanıttı. Daha önceden sesli çeviri gibi özellikleri de yayınlayan Google, 2013 yılından beri akıllı cihazlarda çeviri hizmeti veriyor.

Google Translate’in yeni hizmeti, akıllı cihazların kamerasını kullanarak, bilmediğiniz dillerdeki tabelaları kendi dilinize anında çevirebiliyor. Çeviriyi ekranda yapan hizmet ayrıca, kelimeleri sesli bir şekilde okuyor.

Word Lens adı verilen hizmet şimdilik İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca dilleri için gerçerli durumda. Dil yelpazesinin ise yakın zamanlarda başlamak üzere sürekli yenileneceği ve genişletileceği belirtiliyor. Google her alanda yaptığı yeniliklere sahip olduğu hizmetlerde de devam ediyor. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran ve işlerini hızlandıran Google, şu anda dünyanın en büyük şirketlerinden biri durumunda ve her alanda binlerce çalışanı bulunmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here