Google’ın Sanal Gerçeklik Cihazı Daydream Çıkıyor

Google'ın Sanal Gerçeklik Cihazı Daydream Çıkıyor 3
Daydream

Teknoloji devi Google’ın Daydream adlı sanal gerçeklik cihazı beklenenden erken piyasaya sürülebilir

daydream-google-sanal-gerceklik
Daydream

Mayıs ayında Google tarafından duyurulan Android tabanlı sanal gerçeklik cihazı Daydream düşünülenden daha erken bir tarihte piyasaya sürülebilir.

Android işletim sistemine uygun olarak geliştirilen sanal gerçeklik cihazı, akıllı telefonlarla çalışabilecek şekilde dizayn ediliyor. Bu sayede Google’a ait olan Android işletim sistemi yeni bir sanal gerçeklik aksesuarı elde etmiş olacak.

Ayrıca Google tarafından Sanal Gerçekliğe uygun olan VR-ready Android telefonlar da yakın tarihlerde piyasaya sürülecek. Bu nedenle Daydream’in çıkış tarihinin de erkene alındığı tahmin ediliyor.

google-daydream-sanal-gerceklik-vr
Daydream

Bloomberg tarafından yapılan bir haberde ise VR-ready Android cihazlarla sanal gerçeklik cihazı Daydream’in tam olarak birlikte lanse edileceği yönünde güçlü öngeriler bulunduğu bildirildi.

Sanal gerçeklik Google için yabancı olunan bir konu da sayılmaz. Google tarafından daha önce Cardboard Headset adlı basit bir sanal gerçeklik cihazı üretilmiş ve oldukça ucuz fiyatlara satılmıştı. Bu basit versiyonda dahi Google 360 derecelik görüş açısı, fotoğraf ve video uygulamaları kullanabilmişti. Ancak Daydream çok daha gelişmiş özelliklere sahip bir ürün olarak karşımıza çıkacak.

Cihazın çıkış tarihi olarak 2 ila 7 Eylül arasında Berlin’de yapılacak ticaret konferansı gösteriliyor.

daydream-sanal-gerceklik-street

Google bilindiği üzere bir arama motoru olarak hayatına başlamış ancak bir çok teknoloji firmasını bünyesine katarak sürekli kendini geliştirmeye devam etmiştir.

Google şu anda internet teknolojileri, kodlama, akıllı cihazlar, akıllı arabalar, robot, uydu sistemleri, sanal zeka ve bunun gibi daha onlarca alanda büyük atılımlar yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here