Güneş enerjili Golf araçları

Güneş enerjisi panelleri Türkiye’de ilk defa golf ve servis araçlarına takılıyor. Hiç benzin harcamayan araçlar bulutlu havada da gidebiliyor.
Yurtdışında kullanımı hızla yaygınlaşan, güneş enerjili golf ve açıkhava servis araçları Türkiye’de de kullanılacak. Sateksolar firması, araçlara uygun güneş panelllerinin montajına başladı.


Depoladığı güneş enerjisiyle bulutlu havalarda bile araçların çalışmasını sağlayan bu teknoloji harikası ve çevre dostu paneller, ilk kez Hotel Equipment 2011 Fuarı’nda görücüye çıkıyor.


Dünyada seçkin oteller, golf kulüpleri, tatil köyleri, marinalar ve çağdaş belediyeler tarafından çokça tercih edilen, elektrik enerjisiyle çalışan golf ve servis arabalarının tavanına monte edilen SolarDrive Solar Roof Kits panelleri, ilk kez Antalya’da turizm profesyonellerine tanıtılmış olacak.


Sateksolar Yönetim Kurulu Başkanı Ayfer Gülüm SolarDrive güneş panelleri takılan golf ve her türlü servis arabalarının yüksek performansla çalıştığını, bulutlu havalarda bile depolanan güneş enerjisini kullanabilen araçların kurumlara önemli bir avantaj sağladığını söyledi.


Elektrik prizine takılmadan güneş enerjisiyle aküsünü şarj eden araçlar hem çevre dostu hem de oldukça ekonomik faydalar sağlıyor, böylece araçların motorları hiç durmadan daha uzun mesafe sürüş imkanı sağlıyor, hem de akü ömrünü uzatıyor.


DÜNYADA PAZAR LİDERİ
SolarDrive Global Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Erik Andersen ise SolarDrive panellerinin benzersiz tasarımı ve teknoloji harikası özellikleri ile dünyada sektör lideri olduğunu söyledi.

Dünyanın her yerindeki farklı model ve markalarda üretilmiş golf ve servis araçlarına kolaylıkla monte edildiğini belirten Andersen, “SolarDrive monte edilen golf ve çok amaçlı servis araba filoları başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Asya ve Avrupa’nın en prestijli golf kulüplerinde ve sahalarda sorunsuz ve mükemmel bir şekilde hizmet vermektedir” dedi.
Ntvmsnbc

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here