Güneş enerjisi ile çalışan şarj aleti

Güneş enerjisi ile çalışan şarj aleti

Önümüzdeki ay Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2009’da (Consumer Electronics Show / Tüketici Elektroniği Gösterisi) tanıtılması beklenen Energizer pil şarj aleti gücünü güneş enerjisinden alıyor.
Genellikle taşınabilir cihazlar ve kumandalarda kullanılan AA ve AAA boyutlu pilleri şarj etmek için tasarlanan yeni cihaz, güneş ışığını elektriğe çeviriyor ve bu şekilde pilleri şarj etmek için daha yeşil bir yöntem uyguluyor. 49,9 dolar fiyatla satışa sunulacak ürünün paketinde ayrıca iki şarj edilebilir pil bulunacak.

Günümüzde bir çok el bilgisayarı ve akıllı telefonun USB bağlantı noktalarından şarj edildiğini belirten Energizer yetkilileri, bu sebepten ötürü yeni şarj cihazına ayrıca bir USB güç bağlantı noktası yerleştirmiş. Bu nokta sayesinde dileyen kullanıcılar telefon, PDA, GPS ve iPod gibi ürünlerini güneş enerjisiyle şarj edebilecekler. Ürün güneş ışığı bulunmadığı ortamlarda şehir elektriğini de kullanabilecek şekilde tasarlanmış.

3 YORUMLAR

  1. BENCEDE İNSANLAR NASIL BU KADAR KÖTÜ SEYLER YAPABİLRMİ DOGA YA KENDİNİ DÜŞÜNMEYEN HAYVANLARI DÜŞÜNSÜN

  2. Güzel bi sey.Tasarruflu.Belki insanlarımız küresel ısınmaya karsı uyanır da bu aleti kullanır…… NOT,bu aleti icad edene tesekkurler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here