Güneş Enerjisinden Para Kazanmak – Yeni Bir İş Fikri

  Amerika’da hayata geçirilen yeni bir iş fikri büyük ilgi gördü. Güneş Enerjisinden para kazanmak…

  Solar energy panels against blue sky with clouds

  Amerika’da geliştirilen yeni bir iş fikri, çevreler tarafından  oldukça ilgi ve destek gördü. Geliştirilen CloudSolar adlı fikri Indiegogo tanıtım sitesi üzerinden tanıtan firma, kısa zamanda tam 130 bin dolarlık fon elde etmeyi başardı. Güneş enerjisini mekandan bağımsız bir şekilde herkes için kullanılabilir yapan sistemin hedef olarak belirlediği rakam ise 300 bin dolar.

  CloudSolar Nasıl Çalışıyor?

  Sahip olduğu arsalar üzerinde güneş paneli tarlaları kuran firma bu panelleri 25 yıllığına insanlara kiralayan firma, tarlalardan üretilen enerjiyi çevresindeki yerleşim merkezlerine satıyor. Bu satışlardan elde edilen gelir ise, panel sahibi insanlara, sahip oldukları panel sayısı oranında dağıtılıyor.

  Panel satın almayı da oldukça kolaylaştıran sistem satışların online bir şekilde internet üzerinden yapıyor. Güneş panellerine 25 yıllık garanti veren firma, panellerin monteleme ve bakım işlerini de kendisi üstleniyor. Satılan enerjiden elde edilen gelirler, her üç ayda bir çek yöntemi ile panel sahiplerine gönderiliyor. Ayrıca sahip olduğunuz panellerin durumunu CloudSolar ve ya akıllı telefon uygulaması üzerinden istediğiniz an görebiliyorsunuz.

  CloudSolar sayesinde çatınızın görüntüsünü bozmadan, güneş paneli koyacak yer aramadan, bozulma, kırılma gibi risklere girmeden, temizlik ve bakım masrafları yapmadan güneş enerjisinden yararlanabiliyorsunuz. CloudSolar şimdilik Amerika’da ortaya çıkan ve satışlarını yine Amerika’da yapan bir sistem. Ancak yakın bir gelecekte diğer ülkelerde de sistemin benzerlerinin yapılması bekleniyor. CloudSolar Tanıtım Sayfası

   

  1 YORUM

  1. Sıkça sorulan sorular bölümünde kazanç miktarıyla ilgili “Tam olarak bir garantinin verilemediği; ama 750 dolara alınan bir panelin 25 yıllık garanti süresi sonunda %300 (2250) dolar kazanç sağlayabileceği” cevabı verilmiş. 25 yıl için pek de karlı olmayan bir iş gibi… Ayrıca para getirmeye başlangıç zamanı da 300 hedefine ulaşılacağı (tahmini Nisan2016) zamanmış…

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here