Günlük Çöp Toplama – İş Fikri

  130

  Amerika’da yeni bir iş akımı başladı. Günlük çöp toplayarak para kazanmak.

  cop-toplama

  Amerika’da yeni ortaya atılan bir fikirle başlayan çöp toplama işi oldukça karlı görünüyor. San Francisco’da kurulan bir firma, aylık oldukça az miktarlar karşılığında her gün evinize gelerek çöp topluyor. TrashDay adlı firma, haftalık ya da aylık abone olunabilecek bir sistemle, günlük çöp toplayarak para kazanıyor.

  Firma ufak, elektirikli bir çöp arabası kullanarak müşterilerinin evlerini düzenli olarak ziyaret ediyor. Şimdilik sadece 200 kişilik bir mahallede görev yapan firma aylık 20 dolarlık ücret karşılığında çöpleri hergün belirli saatlerde evlerden alarak bu konuda hane halkının işini yüklenmiş oluyor. Bu sayede yaklaşık 4000 dolarlık kazanç elde etmeyi başaran firmanın elektrikli araç kullanması da maliyetlerini oldukça düşürüyor.

  2 YORUMLAR

  1. Evinizde komşulatınız doğal ürün satarak para kazanmak ister misiniz? Sezonluk doğal ürünlerimiz ile marketten değil komşunun al projesini uyguluyoruz bu sayede hem siz doğal ürüne ulasmis hem de komşularniza ulaştıracak bütçenize katkı sağlamış oluyorsunuz. Irrigation : 05301765729

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here